בקבוקי צבע על ניידת מג"ב
בקבוקי צבע על ניידת מג"ב צילום: דוברות המשטרה

סגן ראש העיר ירושלים אריה קינג קרא להוקיע את היהודים שתקפו שוטרי מג"ב במהלך פינוי אוהל בשטח צבאי סגור ליד היישוב יצהר.

כזכור, שוטרי מג"ב הותקפו אתמול (שני) על ידי יהודים בשומרון, אשר זרקו לעברם סלעים, אבנים ובקבוקי צבע. לוחם נפצע קל מרסיסים, נגרם נזק לניידת של משמר הגבול.

"הגיע הזמן להוקיע את הקומץ הזה ולעקור את העשבים הללו מתוך ההתיישבות", קרא קינג בחשבון הטוויטר שלו.

"עם כל הסימפטיה וההערכה למעשי ההתיישבות החלוצית, עם כל הייאוש והאכזבות שיש לנו ממשטרת ישראל ומג"ב על שלא שומרים מספיק על חיי היהודים בגבעות ולעיתים מפקירים את אחינו, עד כדי סכנת חיים - אסור לתמוך במי שבמזיד שופך דמים", כך קינג.

כאמור, מספר מתפרעים זרקו סלעים ובקבוקי צבע לעבר הכוחות. הושלכה גם אבן לעבר ניידת מג"ב שניפצה את חלון הניידת וכתוצאה מכך הלוחם נפצע באורח קל מרסיסי הזכוכית. בעת יציאת הכוחות אותרו על הציר ברזלים שנועדו לפגוע בניידות. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. נגרם נזק לשלוש ניידות מג"ב. הלוחם פונה לרופא הצבאי לקבלת טיפול רפואי.

סגן ראש העיר ירושלים, אריה קינג
צילום: חזקי ברוך

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, הגיב לתקיפת חיילי מג״ב בשומרון: "אין שום הבדל בין מיליציות של חוליגנים יהודיים שתוקפות ופוצעות שוטרי מג״ב ביצהר, לבין כאלו ערביות שתוקפות בכפר קאסם. בשני המקרים מדובר בעבריינות שהתפתחה אחרי שנים ארוכות מידיי שבהם המשילות הופקרה לידי גורמי שוליים עברייניים.

''גם ביצהר צריך לטפל בנחישות חסרת פשרות באותם מתנחלים החושבים שמותר להם לערער על המשילות של מדינת ישראל ולהרים יד על לובשי המדים שלה״, כך בר לב.

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי אמר כי ''האלימות כנגד לוחמים היא התנהגות עבריינית, הדורשת מיצוי דין מהיר ונמרץ''.

ראוי לציין כי במהלך הלילה ערבים ניסו לשרוף שוטרי מג"ב בכפר ענאתא באמצעות מספר בקבוקי תבערה שהשליכו לעברם. השר בר-לב לא הוציא הודעת גינוי למקרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו