הדרך של חסן
הדרך של חסן צילום: יחצ

מגפת הקורונה שפקדה את העולם בשנתיים האחרונות גרמה משברים חריפים כמעט בכל תחומי החיים, והעצימה את האתגרים שמדינות רבות ברחבי העולם מתמודדות עימם בשנים האחרונות.

גם בתורכיה, הצטרף המשבר הנוכחי אל האתגרים והקשיים שהמדינה התמודדה עימם בעשור האחרון: ניסיון ההפיכה ב-2016, מתחים פוליטיים וחברתיים, גלי ההגירה והפליטים הסורים, הסכסוכים האתניים, ואף סדרה של אסונות טבע חמורים שפקדו את המדינה בחודשים האחרונים.

המתחים המתמשכים בתורכיה – בין ישן לחדש, בין דתי לחילוני ובין לאומי לרב-תרבותי – התעצמו ביתר שאת ואף תחומי האמנות והתרבות חוו משבר עמוק אשר הגביר את תחושת התמוטטות הסדר הישן ואת התהוותה של מציאות חדשה.

סינמטק ירושלים ומכון ון ליר בירושלים יוצאים בתוכנית מיוחדת של שבוע הקולנוע התורכי שיתקיים בתאריכים 17-28 באוקטובר 2021, ובמהלכו יוקרנו סרטים רבים שהוצגו בפסטיבלי קולנוע ברחבי העולם ואף זכו בפרסים, המעניקים זוויות ראייה מעניינות וייחודיות וחושפים את סיפורם של האנשים בתורכיה ואת האתגרים הניצבים לפניהם.

שבוע הקולנוע התורכי מבקש להביא אל הצופים בישראל מעט מן האתגרים והמתחים, הנופים, הטעמים, המוזיקה והפסיפס האנושי של תורכיה בעבר ובהווה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו