מתוך הסמינר
מתוך הסמינר באדיבות העמותה

בשבת האחרונה, שבת פרשת נח, הגיע לשיא התהליך שמקדמת עמותת 'בר קיימא' מזה כתקופה בדמות סמינר מחמישי עד שבת שכלל מגוון מוסדות, דתיים כחילונים, ובהם ישיבת מעלה גלבוע, מכינת רוח השדה ובו בזמן שנות שירות כמו בינה ומכינות כמו הנגב עמיחי.

העמותה, שהוקמה בידי כמה סטודנטים שנושא הקיימות בער בהם, שמה לה למטרה להצמיח דור של מנהיגות ירוקה שמדברים קיימות עברית, ולא להשאיר את הנושא החשוב הזה לדוברי האנגלית שמעבר לים.

"הקמנו את עמותה במטרה לדבר על הסוגיה הסביבתית בלשון עברית, לשון יהודית ולשון ישראלית" מספר נתן מזא"ה, ממייסדי התנועה. "לא ניתן להשאיר את הסוגיה הבוערת של דורנו לדוברי אנגלית אוניברסלית".

"ייבוש ים המלח, צינור קצא"א, מדבור הנגב וזיהום מי התהום במישור החוף הן בעיות ממשיות בארץ ישראל. בר-קיימא קמה במטרה להוביל שינוי משמעותי בחברה בישראל בדיוק בתחומים האלה".

"קרוב ל30 מסגרות קדם צבאיות השתתפו בסמינר ההכשרה. קרוב ל30 מסגרות קדם צבאיות שיישאו את לפיד האמונה ביוזמה הישראלית לייצר פתרונות חדשניים ומקוריים לבעיות העולם. קרוב ל30 מסגרות שימשיכו לחולל תהליך של הפצת אור לגויים גם בסוגיה זו".

נתן מזא"ה
באדיבות העמותה


"לסמינר הגענו כערב־רב של חניכות וחניכי מסגרות קדם־צבאיות מכל הצבורים והמגזרים" מספר שי העברי מישיבת מעלה גלבוע שהשתתף בסמינר" היו שם מכינות, שנות־שרות וישיבות. בחלקנו קינן חשש־מהול־בחשדנות מהנושא שזוכה ליחס ויח״צ אמביוולנטיים בשיח הישראלי".

"אולם תוכן איכותי ועמוק שתווך בתבונה, ושילב ידע מדעי עם כלים מעשיים לצד פעילויות גיבוש ולימוד בית־מדרשי, הפך עבורנו את מושג הקיימות ממונח ערפילי ודל למארג חי של עולמות־תוכן שונים – בין יהדות וסביבה, ציונות ושמיטה".

"בזכות הצוות המסור והמוכשר הפכנו במהלך הסמינר לשותפות ושותפים לחזון חלוצי וחוצה־מגזרים, שיונק מהשורשים העמוקים של התרבות העברית הנטועים באדמה הזו, ומצמיח דור חדש של אוהבות ואוהבי אדם ועולם, הנכונים לשרת במאמץ להבטחת המשך קיומנו כאן".

מהסמינר
באדיבות העמותה

מזא"ה וחבריו לעמותה לא ממהרים, הם יודעים שהשינוי לא יקרה מחר וכנרה גם לא בשנה הקרובה, אבל הם מאמינים שבצעדים חרישיים ואיטיים קם לו דור שיחרות על דגלו קיימות עברית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו