הרב יהושע שפירא
הרב יהושע שפירא צילום: ערוץ 7

הרבנים האחים יהושע ויצחק שפירא ישתתפו מחר (ד') בהתוועדות מיוחדת בנושא חינוך ילדים שתתקיים בישוב יצהר מטעם ישיבת עוד יוסף חי.

בהתוועדות יספרו הרבנים על דרכו החינוכית של אביהם, הרב משה שפירא זצ"ל, ולאחר מכן תיערך הכנסת ספר תורה לישיבה לזכרו וכן השקת חוברת שחיבר בנו הרב יצחק שפירא, בנושא כיבוד הורים.

בהזמנה להתוודעות תואר כי "ההורים נותנים לילד את כל הנשמה, ודואגים לכל מחסורו. והילד מצידו? הוא מבין מזה שההורים חייבים לו. אם חסר לו משהו - ההורים אשמים, כשהוא גדל ויש לו קשיים - ההורים אשמים, וכאשר הוא הולך לייעוץ - מתגלה שההורים אשמים גם בטראומות שהוא לא ידע עליהם...".

"אז האם הכל בגלל ההורים?! עד כמה אנחנו "אשמים" במה שקורה לילדים שלנו ועד כמה אנחנו "מאשימים" את ההורים שלנו בכל מה שעובר עלינו?", בשאלות החינוכיות הללו ובנושאי חינוך נוספים יעסקו הרב יהושע שפירא ראש ישיבת רמת גן ואחיו הרב יצחק שפירא ראש ישיבת עוד יוסף חי במהלך ההתוועדות, לאור דרכו החינוכית של אביהם.

להרשמה לשידור החי ולפרטים נוספים לחצו כאן

לרב משה שפירא זצ"ל, איש מדרשת שובה, היתה גישה מיוחדת בחינוך הילדים. הרב משה הקפיד לומר: "מבחינתי חינוך ילדים זה לא איך אני מחנך את הילדים שלי אלא איך הילדים שלי מחנכים אותי". אחד ממשפטיו החודרים היה "מי שמחנך את הילד שלו להתפלל - הילד שלו יחנך להתפלל, ומי שמתפלל - הבן שלו יתפלל" .

ההתוועדות, שתתקיים מחר, יום רביעי ז' חשון, בשעה 16:00 ביצהר, תשודר בשידור חי בערוץ 7. בנוסף, תיערך השקת החוברת 'מצוות כיבוד הורים' של הרב יצחק שפירא וכן הכנסת ספר תורה ע"י המשפחה.

ספר התורה נתרם לישיבת עוד יוסף חי לזכות ר' שמעון ומסורי בן חמו ולזכות שמואל ומירב שפירא, וכן לעילוי נשמת אליעזר וזהרה בן חמו ז"ל, שלמה ודונה סננס ז"ל ולעילוי נשמת הרב משה שפירא זצ"ל. הספר מיועד לישיבת עוד יוסף חי, בה שניים מבניו של הרב שפירא – הרבנים יצחק ושמואל שפירא – מתווים את הדרך החינוכית, מגדלים תלמידים לאהבת תורה, תיקון עולם ולימוד חסידות מעמיקה.

להרשמה לשידור החי ולפרטים נוספים לחצו כאן

הרבנים שפירא בהתוועדות מיוחדת על חינוך
הרבנים שפירא בהתוועדות מיוחדת על חינוך צילום: ללא