מעונות
מעונות צילום: איסטוק

פורום "תורתם אומנותן", המאגד נשות אברכים לומדי התורה בני הציונות הדתית ומונה מאות בתי
אב בכל רחבי הארץ פנה לחברי הכנסת וביקש מהם למנוע את ביטול הסבסוד למעונות היום למשפחות שבהן הבעלים עוסקים בעיקר בלימוד תורה.

"כולנו נשים עובדות, אמהות לילדים ונשואות לפרוייקט לאומי: לימוד התורה בעם ישראל, מסורת איש מפי איש בעם מאז ימי האבות ועד ימינו. אנו, הנשים שמאחורי העשייה היומיומית של עולם התורה, אלו שמתמסרות בשמחה ובלב שלם לאפשר לגברים שלנו לשקוד על תלמודם מתוך תחושת שליחות לאומית, החלטנו לצאת מבין הקלעים ולבקש מכם לשמוע את אשר על ליבנו", כתבו נשות הפורום במכתבן.

עוד הוסיפו כי "לפני כארבעה חודשים הכריז שר האוצר ליברמן על ביטול סבסוד המעונות לילדי האברכים כ'תמריץ' ליציאה לעבודה. לתחושתנו, מדובר בהחלטה פוליטית ולא עניינית, שנועדה "להעניש" את המגזר החרדי דרך הפגיעה באברכים, המשמשים כאן ככלי משחק בין הפוליטיקאים. ענישה איננה תמריץ. אבל בתוך המאבק הפוליטי הגדול שכחו משהו. שכחו שהנפגעות העיקריות הן אנחנו, נשות האברכים, וילדינו. אנו נושאות בעול הפרנסה, כאמור מתוך מודעות ושליחות, למשך שנות הלימוד שנדרשות לגברים שלנו להתמסר ללימוד התורה בכדי להצמיח את גדולי התורה של הדור הבא וכדי לשמור על מסורת ישראל".

"אנו עובדות קשה מאוד ומפרנסות את משפחותינו, במשרות גדולות. לרוב, ב-100% משרה ויותר, בנוסף למשרת אם מלאה בגידול ילדינו. אנחנו ממצות את כושר ההשתכרות שלנו מעל ומעבר. החלטה זו פוגעת בנו ישירות, ומענישה אותנו ואת ילדינו. היא תעלה לנו בהתייקרות בסך של יותר מ-1,200 שקלים לילד. מה עלינו לעשות? להפסיק לעבוד? לשלוח את ילדינו להשגחה פחות מקצועית, כדי שיקרו ח"ו אסונות? במה ילדינו חטאו, בעוון לימוד תורה של הוריהם?", תוהות חברות הפורום.

הן מצהירות כי "האברכים אינם מעוניינים להפסיק את לימודם ולא יפסיקו אותו. לימוד התורה הוא ההשקעה המשפחתית שלנו. זו השקעה למען משימה לאומית, הדורשת מאיתנו התגייסות זוגית ומשפחתית משמעותית ביותר לנשיאה בעול הפרנסה וגידול הילדים. סבסוד מעונות היום ע"י המדינה הוא זכות לכל מי שלומד מקצועות עתירי ידע. גם לימוד התורה אינו פחות ערך מלימודי מדעי הרוח באקדמיה, כאן במדינת היהודים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו