עידית סילמן וקטי שטרית
עידית סילמן וקטי שטרית צילום: דוברות

ועדת הבריאות בראשות ח״כ עידית סילמן משיקה בכנס מיוחד את לוח השנה של קמפיין 'מורידים את הסטיגמה ונותנים תקווה' בתערוכה המביאה לקדמת הבמה מטפלים ומטופלים - לוחמי נפש.

הקמפיין ילווה את עבודת ועדת הבריאות בתחום בריאות הנפש ומניעת הא

ובדנות לאורך השנה במגוון מפגשים וכנסים בשיתוף החברה האזרחית, קופות החולים, בתי החולים, עמותות וארגונים. בנוסף, תושק השדולה למניעת אובדנות בראשות ח״כ עידית סילמן וח״כ קטי שטרית.

יו״ר הקואליציה ויו״ר ועדת הבריאות, ח״כ עידית סילמן אמרה כי "מערכת בריאות הנפש היא אחד הנושאים שמחובתינו לטפל ולפעול לשינוי יסודי בהם. אחד מכל שלושה אנשים יפגוש את מערכת בריאות הנפש בישראל, מכל סוגי האוכלוסייה - קשישים, חיילים משוחררים, לילדים וילדות עם הפרעות אכילה, תושבי יישובי העוטף, נגמלי סמים ורבים אחרים".

"כבר בכניסתי לכנסת, הצבתי תחום זה כיעד עליון - דיון ועדת הבריאות הראשון בראשותי עסק בפערים בתחום הזה ופתח את הדלת לדיונים הבאים. יש לנו פערים של שנים לתקן. זה לא יקרה ביום אחד, אבל יש פה חברי ועדה וקואליציה שבאו לעבוד, לשנות ולתקן", דברי סילמן.

יו"ר השדולה לבריאות הנפש ומניעת אובדנות ח"כ קטי שטרית הוסיפה, "תמיכה ואוזן קשבת מצד הגורמים הנכונים, משמעותית ומשנה סדרי עולם. כולי תקווה כי נצליח להגיע לשורש העניין, ואני מאמינה כי נוכל להגיע לשם באמצעות תשומת הלב ושיתוף הפעולה של כלל הגורמים הרלוונטיים – משרד הבריאות, משרד האוצר, משרד הרווחה וכמובן העלאת הנושא לסדר היום הציבורי. עלינו לפעול באופן מעשי באמצעות ובזכות תמיכתם של אנשי המקצוע הנכונים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו