מנכ"ל העיתון 'לה-פטיט הבדו', אברהם אזולאי, השתתף היום בדיון חגיגי שהתקיים בכנסת לציון שבוע העלייה ויום העלייה, ובראיון לערוץ 7 הוא מסכם את האירוע.

"היה דיון חם, רציני ומאוד משמעותי", אומר אזולאי, "הרבה זמן לא ראיתי את כל חברי הכנסת משני הצדדים יחד כשהם מסכימים על כך שעליה וקליטה היא הדבר החשוב ביותר עכשיו".

על השפעת הקורונה על העלייה אומר אזולאי כי ההשפעה הייתה רבה שכן יהודים מצרפת חשו שהם אמנם אינן יכולים להגיע לישראל כתיירים בגלל סגירת השמים בתקופת הקורונה, אך העלייה עודה פתוחה בפניהם. "זה עודד מאוד את העלייה והקליטה וברך ה', המספרים טובים יחסית למשבר הזה של הקורונה".

לשאלתנו מעריך אזולאי כי בצרפת כארבע מאות אלף יהודים מתוכם מאה אלף אקטיביים השייכים מאוד לקהילה היהודית. עוד הוא מספר כי במפגשים שונים בזום כעשרת אלפים מתעניינים בעלייה לישראל והמספרים צפויים לעלות במפגשים פנים אל פנים. "הדברים תלויים במדינה ובמאמצים שלה לקליטה".

על תופעת האנטישמיות אומר אזולאי כי סוגיה זו אינה מסמנת ירידה אלא רק עוד ועוד עליה. "האווירה בצרפת לא טובה. גם האנטישמיות וגם הקושי של הפרנסה", הוא אומר וקורא לישראל למקד מאמצים בסוגיית הפרנסה ולדבריו קליטה נכונה וטובה תביא לעליה נוספת בהיקף העלייה ובלימת תופעת הירידה של עולים שכבר עלו. לדבריו גם שרת הקליטה פועלת לשם כך וגם ראש הממשלה השקיע כספים נוספים לעליית יהודי צרפת.