נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: מרק ישראל סלם

התבטאותו של ראש הממשלה נפתלי בנט על כך שצריך להגביל את כוחם הפוליטי של החרדים היא מסוכנת מאוד. אני מבקש להאמין שהייתה זאת פליטת קולמוס לא מוצלחת ולא עצת אחיתופל של יועץ סתרים אבל כך או כך, אסור לדבר כך.

המדינה נתונה במתחים בין קבוצות. מתחים שמתחילים להשמיע קולות של קרעים. המתחים והקרעים הללו מסוכנים ומהווים איום אסטרטגי על עתידה של מדינת ישראל. ראש הממשלה גאה בכך שהוא מנסה לייצר גשר בין הימין והשמאל, ובצדק, אסור שגשר שכזה ייבנה על גבי אחינו החרדים. החיבורים בין הימין לשמאל חשובים. החיבורים בין החילונים לדתיים ולחרדים חשובים לא פחות.

נכון, הפוליטקאים החרדים מלבים שוב ושוב את אש המחלוקת. עם כניסת חודש הרחמים והסליחות בחר אריה דרעי להוסיף טוב ורחמים ברחובותינו על ידי פיזור השמצות פרועות והזויות על הציבור הדתי לאומי, בראיון שהעניק לעיתון במשפחה, האשים יו"ר ש"ס את אנשי גבעת שמואל היקרים בכך שהם מבלים חלק מהשבת שלהם בסאונה.

רק לפני שבוע הצטערנו לשמוע את ח"כ פינדרוס מבזה בלי למצמץ את הרב דוד סתיו. קשה לפספס את העובדה שהפוליטיקאים החרדים נהנים מאוד מהמלחמה עם חלקים מהציבור הדתי לאומי. אבל גם אם הם חסרי אחריות זה לא אומר שלך, כבוד לראש הממשלה, המתיימר להוביל ממשלת פיוס, מותר להיות חסר אחריות.

בנט ומתן כהנא עם הרב עמיחי גורדין
צילום: דוברות

חיבור עם הציבור החרדי אין פירושו לפעול רק לפי רצונותיהם של הציבור החרדי. מותר לחשוב אחרת מהם ולפעול בצורה שנראית כשגויה על ידי הציבור החרדי. אני תומך לגמרי בניסיונות של שר הדתות לקדם שינויים במערכות הכשרות והגיור, אלו הן מערכות חשובות שזקוקות לסיוע ושיפור. אני מאמין שמהלכים אלו לא אמורים להוביל לקרע עם הציבור החרדי, למרות שנראה שהפוליטיקאים שלהם עובדים שעות נוספות כדי לעודד זאת.

אבל אתה כבוד ראש הממשלה צריך להביא לעם הזה חיבור וריפוי. זה הכרטיס כניסה שלך לתפקיד. ואתה כבוד ראש הממשלה לא יכול ללכת בדרכו של קודמך ולעודד סלידה הגובלת בשנאה כלפי ציבורים אחרים. אתה חייב לסגור את חלונות חדרך בפני הרוח הרעה שנושבת במקומנו ומצאה את מקומה גם בנאום שלך בועידת הג'רוזלם פוסט.

תעצור בבקשה את הרוח הזאת, אם לא למעננו אז למען ילדינו. מגיע להם מדינה טובה יותר.

בנט: אני שמח שיש חרדים, צריך להגביל את ההשפע ועידת הג'רוזלם פוסט

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו