ערן זהבי
ערן זהביצילום: Roy Alima/Flash90

שלושה ימים בלבד עברו מאז השווה כוכב נבחרת ישראל בכדורגל ושחקנה של פ.ס.וו איינדהובן ההולנדית, ערן זהבי את שיאו ההיסטורי של גדול חלוצי נבחרת ישראל בכל הזמנים, מוטלה שפיגלר והערב (שלישי) קבע זה שיא היסטורי חדש כשהפך למלך השערים של נבחרת ישראל בכדורגל בכל הזמנים.

בעוד לשפיגלר לקחו 83 משחקים לכבוש מספר של 32 שערים, האחרון שבהם במאי 1973, לפני 48 שנים, לזהבי לקחו רק 69 משחקים בינלאומיים לעשות זאת ולכבוש שער אחד יותר משפיגלר.

את שערו ה-33 כבש הערב זהבי במשחק הכדורגל של הנבחרת מול מקבילתה המולדבית, זאת במסגרת מוקדמות מונדיאל 2022.

את חגיגות השער בחר זהבי להקדיש לכבודו של שפיגלר האגדי, כששחזר את חגיגת השער היחיד שכבשה ישראל במשחקי המונדיאל, השער אותו כבש שפיגלר עצמו במונדיאל 1970.

כעת רחוק זהבי משיא אירופי, כשבמאזנו שמונה כיבושים במסגרת מוקדמות המונדיאל, והוא רחוק מרחק שער אחד בלבד מממפיס דפאי ההולנדי, שחקנה של ברצלונה הספרדית. האם זה יקרה כבר הערב?

שמונת השערים של זהבי בן ה-34 מהווים שיא של שחקן ישראלי בקמפיין אחד של מוקדמות המונדיאל, וסך הכול יש לו במסגרת זו 10 שערים ובכך הוא עקף את תומר חמד שהבקיע תשעה. כזכור, במוקדמות יורו 2020 כבש זהבי 11 שערים וסיים לצד כריסטיאנו רונאלדו כסגן של הארי קיין (12).

המספרים של זהבי בנבחרת הם מדהימים בכל קנה מידה. מאז החזרה שלו לסגל בספטמבר 2018, שנה אחרי אותה תקרית בה ספג בוז מהקהל בחיפה וזרק את סרט הקפטן בהפסד לצפון מקדוניה, הוא מחורר רשתות ללא הפסקה וב-29 משחקיו האחרונים הבקיע לא פחות מ-27 שערים. נזכיר שלפני כן היו לו רק שישה שערים.