אריה דרעי
אריה דרעי צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת ש"ס, אריה דרעי, התייחס הערב (שלישי) בריאיון לחדשות 13 לדבריו של ראש הממשלה נפתלי בנט בוועידת ג'רוזלם פוסט, לפיו יש להגביל את כוחן של המפלגות החרדיות בכנסת.

דרעי תקף את בנט ישירות: "לבוא ולהגיד למיליון איש שקיבלו ביחד במערכת הבחירות 16 מנדטים שיש למעט בכוחם - מי אתה בכלל ובשם מי אתה מדבר? ליצן".

עוד המשיך לומר שר הפנים לשעבר: "מי שאמר את האמירה הזו הוא לא ראש ממשלה שהעם תמך בו והביע בו אמון. זה הגיע מאדם שהקים ממשלה בגניבה, הונאה ותרמית".

דרעי הוסיף: "בנט עכשיו מיואש לגמרי, הוא חשב שמעשה ההנואה שלו ירים אותו למעלה, ועכשיו כשהוא רואה איך הוא יורד לקו אחוז החסימה, הוא מנסה את מה שליברמן ניסה - 'הכה בחרדים ואולי תקבל יותר אהדה'".

בנט: אני שמח שיש חרדים, צריך להגביל את ההשפע ועידת הג'רוזלם פוסט

כזכור, ראש הממשלה בנט אמר בוועידה של עיתון "ג'רוזלם פוסט" כי "אנחנו צריכים להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם". חבר הכנסת מיהדות התורה יעקב ליצמן הגיב לדברים ואמר: "כשהוא היה זקוק ל'השפעה החרדית' הוא ידע להתחנן לעזרתה".

בתגובה, ח"כ יקעב ליצמן אמר כי "כשבנט מדבר על הצורך להגביל את ההשפעה החרדית הוא שוכח כמה הוא השתמש בה לצרכיו הפוליטיים ולמען הציבור שהוא ייצג בעבר. בשעתו, בעבר הלא רחוק כשהוא היה זקוק ל'השפעה החרדית' הוא ידע להתחנן לעזרתה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו