צבי גור
צבי גור צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ועדת השחרורים החליטה בצהריים (שלישי) לשחרר את האסיר צבי גור שרצח את הילד אורון ירדן. זאת בשל מצבו הרפואי ולאחר שפונה אתמול לבית החולים במצב סופני.

חוות דעת רפואית קבעה כי נותרו לגור ימים ספורים לחיות. ראש ועדת שחרורים קבעה כי גור בן ה-74 לא ישוחרר מבית החולים אם ישתפר מצבו, מבלי שיתקיים דיון נוסף בוועדת השחרורים.

צבי גור חטף ורצח את הילד אורון ירדן ב-1980. משפחת ירדן התנגדה לשחרורו ומסרה אתמול באמצעות עורכי דינה, לימור לוי ודוד פורר, כי "אין מחילה למי שרצח ילד רך בשנים במו ידיו תמורת בצע כסף. מי שמרחם על אכזריים, סופו שיתאכזר לרחמנים. מדובר ברוצח מתועב שמן הראוי שיישאר בבית הסוהר עד יום המאסר האחרון שהוטל עליו".

גור ריצה את מאסרו בכלא מעשיהו ופונה לפני כמה ימים לבית החולים של שירות בתי הסוהר (שב"ס). הוא מוגדר חולה אונקולוגי במצב סופני. בעקבות הידרדרות במצבו הוא הובהל לבית החולים אסף הרופא כשהוא מורדם ומונשם.

עו"ד אייל אלון, פרקליטו של גור, אמר אתמול כי ''מצבו הרפואי עומד בכל הקריטריונים לשחרור ממניעים רפואיים בהתאם לחוק. אמנם יש דין אחד לכלל אסירים ודין אחד לצבי גור, אבל מצבו הקשה מחייב שחרור ולו בלבד שאת נשימותיו האחרונות יעשה כאדם חופשי. משאלתו האחרונה של צבי הייתה לעצום את עיניו כאדם משוחרר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו