מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

חברי הכנסת הצביעו היום (רביעי) בקריאה טרומית בעד הצעת החוק של חברת הכנסת שרן השכל להסדרת הקנאביס הרפואי. יו"ר רע"מ מנסור עבאס, שהתנגד נחרצות למהלך עקב חשש להתפשטות הסמים בחברה הערבית, החליט לבסוף לתמוך במהלך.

ההצעה עלתה לקריאה טרומית בצל המהומות הרבות בין הקואליציה לאופוזיציה, והמתיחות בין ראש הממשלה לשעבר ויו"ר האופוזיציה נתניהו לעבאס.

ח"כ עבאס שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והסביר את החלטתו. "עקרונית, אין לנו בעיה עם קנאביס רפואי, בתנאי שהחוק על כל סעיפיו אכן יממש את המטרה הזו. אם נראה שהחוק יזלוג למטרות אחרות, נישאר באותה עמדה של לפני שלושה חודשים. אנחנו כן חושבים שצריך לתת מענה טיפולי ורפואי לאזרחים שצריכים להפחית כאבים ולטפל במחלות מסוימות".

"אני מבין את הכאב של חבר הכנסת דודי אמסלם, ואני רואה אותו משתלח כל יום בכל הח"כים. השיח שלו קשה", אמר על הדברים הקשים שאמר עליו אמסלם בנושא והוסיף: "להגיד שהדת אוסרת על שימוש רפואי מהמרכיבים שמוציאים מהקנאביס זה הזוי, וכך אנחנו פוגעים בדת ובתדמיתה. כאשר נקטתי את העמדה הזו בגיבוי אנשי הדת, ידעתי בדיוק על מה אני מצביע".

על הקשר עם נתניהו אמר עבאס, "זה הזוי שרה"מ לשעבר מנסה לפגוע בלגיטימיות של הממשלה, נתניהו מכיר אותי טוב מאוד, גם משיחות אישיות שניהלנו בטלפון. דבריו גובלים בהסתה, אנחנו יודעים מה חושבים בישראל על חמאס. נתניהו אומר דבר והיפוכו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו