בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

משרד האוצר ביקש מוועדת הכספים לאשר תקציב של כשלושה מיליון שקלים ללשכה עבור חבר הכנסת בנימין נתניהו כראש הממשלה לשעבר.

מיליון שקלים עבור השנה הנוכחית שמסתיימת בקרוב, וקרוב לשני מיליון שקלים נוספים לשנה הבאה.

נתניהו זכאי ללשכה כראש ממשלה לשעבר אבל מחזיק עוד אחת מתוקף תפקידו כראש האופוזיציה. על-פי הדיווח בחדשות 12 ועדת הכספים בראשות ח״כ אלכס קושניר תצטרך להחליט אם לאשר את הבקשה.

ביום שני האחרון הודיע שר הבריאות לשעבר חבר הכנסת יולי אדלשטיין על כוונתו להתמודד על ראשות הליכוד מול יו"ר המפלגה המכהן נתניהו.

בראיון לחדשות 12 אמר אדלשטיין: "החלטתי להתמודד על ראשות התנועה. אנחנו ארבע פעמים עשינו בחירות, ארבע פעמים הליכוד זאת הסיעה הגדולה בפער בכנסת, וארבע פעמים לא הצלחנו להרכיב ממשלה לאומית בראשות הליכוד.

"אם לא נעשה חשבון נפש רציני בבית, אנחנו נישאר באופוזיציה לשנים ארוכות - וחשבון הנפש אומר שצריך להחליף את בנימין נתניהו".

על השאלה כיצד הוא חושב להחליף את נתניהו בעוד שהסקרים עדיין מעניקים לו כ-30 מנדטים ויותר, אדלשטיין השיב: "אני קודם כל מזכיר שהיו כבר סקרים... נזכיר את משאל המתפקדים בהתנתקות, כשאדם אחד במדינה לא נתן סיכוי לנו, למורדים, מול אריאל שרון הכל יכול וזה נגמר 40-60. אבל אני אומר - הבחירה האמיתית של חברי הליכוד, מתפקדי הליכוד, לא תהיה ביני לבין בנימין נתניהו, היא תהיה ביני לבין לפיד. כי עם בנימין נתניהו ארבע פעמים נכשלנו בהרכבת הממשלה. איך פתאום נצליח בפעם החמישית?".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו