יהודה ולד
יהודה ולד צילום: נתן וייל

אתמול היה איזה רגע על הדוכן במליאת הכנסת שלימד אותי שיעור גדול. חברת הכנסת מיכל וולידגר עלתה לנאום וביקשה מחבריה לאופוזיציה לתמוך בחוק שהעלתה הקואליציה לטובת מתמודדי הנפש.

כן, אותו החוק שכולכם כבר יודעים שמיכל כתבה והעלתה בכנסת לפני כמה שבועות ועידית סילמן וחברי הקואליציה הצביעו נגדו, אתמול הוא עלה שוב מילה במילה אותו דבר רק על ידי סילמן .

מיכל - למרות הפגיעה האישית שמישהו גונב לך משהו שכתבת, חקרת ועמלת עליו רבות - אמרה: "לא מאבקי קרדיט מעניינים אותי אלא טובת האנשים הזקוקים לעזרה, אני אצביע בעדו -ואני מבקשת זאת גם ממכם".

ואכן חברי הכנסת של הציונות הדתית הצביעו ביחד עם הקואליציה בעד חוק שייסייע למתמודדי הנפש וישפר את שירותי הבריאות שהם מקבלים. ‏

מיכל וולדיגר מכריזה כי תצביע בעד החוק של הקואוליציה ערוץ כנסת

האמת שלא רק מיכל נהגה ככה, ‏במהלך המו"מ השבוע עם איילת שקד על קידום חוק האזרחות אמר לה שמחה רוטמן- תשמעי אני יודע שאולי יהיה לך קשה להעביר את הצעת החוק עם השם שלי כי אני מהאופוזיציה. אני מוותר על הקרדיט.

קחי מי שאת רוצה מהקואליציה שיהיה רשום על זה ותביאו את זה כשלכם. מה שחשוב לי שנעביר יחד חוק שטוב למדינה ותחזרו מההבנות עם התנועה האיסלאמית על קידום זכות השיבה .

לצערי איילת שקד סירבה. בנוסף, הם הצביעו אתמול נגד חוק יסוד ההגירה - אותו חוק שאיילת שקד יזמה ויודעת שהוא נכון וטוב.

אני מקווה ומתפלל שחברי הכנסת שלנו ימשיכו להיות קודם כל בני אדם, רגישים, שיודעים לפרגן ולעבוד בשיתוף פעולה עם אחרים משני צידי המתרס הפוליטי. שימשיכו לפעול כשמה שמנחה אותם זה טובת המדינה ועם ישראל ומתוך מחוייבות לציבור ששלח אותם לשם - ולא רק עבור הקרדיט האישי או הכסא שלהם.

יהודה ולד הוא מנכ"ל מפלגת 'הציונות הדתית'

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו