בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Sraya Diamant/Flash90

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב בגלי צה"ל למתקפות של חברי הכנסת הערבים כלפיו לאחר שדיבר נגדם בתקיפות במליאה.

"חלילה האמירה לא כוונה נגד כל ערביי ישראל. מי שמכיר אותי ועוקב אחריי יודע מה עמדותיי, וניתן לקרוא את התפיסה בתוכנית ההכרעה שפורסמה. אני מציע שתשאלו את אחמד טיבי שעולה אחריי אם הוא מוכן להכיר במדינה היהודית, אם הוא מוכן לגנות פגיעה בחיילי צה"ל ובמתיישבי יהודה ושומרון, הלוואי ויאמר כן ואם יאמר כן אז דבריי לא כוונו כלפיו, היות ואני לצערי יודע מה עמדותיו הוא לא יסכים להגיד זאת", אמר סמוטריץ'.

סמוטריץ' לח"כים הערבים: אתם פה כי בן גוריון לא גמר את העבודה ערוץ כנסת

לדבריו, "מי שמוכן להשלים עם מדינת ישראל כמדינה יהודית ורוצה לחיות כאן בשותפות, אהלן וסהלן. לצערי הרב יש מי שמבחינתו מלחמת השחרור לא נגמרה וחפץ עדיין בהשמדתה של מדינת ישראל ולא משלימים עם הניצחון שלנו בתש"ח, מזדהה עם הגרועים שבאויבנו ומסרב להכיר במדינה כמדינה יהודית. יש מי שתומך אקטיבית במי שמבקש לפעול באלימות ולפגוע ביהודים בחיילים ובאזרחי מדינת ישראל. טיבי היה יועצו של ארכי טרוריסט ולא מסוגל לגנות את חמאס ומסרב להכיר במדינה יהודית".

בתגובה לשאלת המראיינים לפיה דבריו עלולים להישמע כדרישה לטיהור אתני אמר סמוטריץ', "בן גוריון לא אפשר טיהור אתני במובן הגזעני אבל בהחלט אישר גירוש במקומות של צורך בטחוני נגד אויב שסיכנו את קיומנו. דיברתי אל חברי הכנסת הערבים והלוואי שהחברה הערבית בישראל תצמיח מנהיגות אחרת שמבקשת שותפות ומקבלת את המדינה היהודית ומתנערת ממי שמבקש להשמיד אותה".

סמוטריץ' טען כי "גם מנסור עבאס מדבר את אותה שפה לאומנית ואולי יותר קיצונית במתק שפתיים. אני עומד בכנסת ומנמק את חוק יסוד ההגירה שמבקש לשמור על הרוב היהודי בארץ וחברי הכנסת הערבים וצועקים שציונות היא גזענות ושלא לגיטימי לשמור על המדינה היהודית".

הוא ציין כי "בן גוריון לא סיים את סילוק אותם ערבים שהם אויבים שמסרבים להכיר בקיומנו ומסכנים את קיומנו. בן גוריון ניצח על כתיבת מגילת העצמאות שמטיחה שיוויון ללא הבדל דת גזע ומין למחרת יצאו ערביי הארץ למלחמת שמד ויש לצערי חלק מהערבים שעד היום לא השלימו עם הקמתה של מדינת ישראל וממשיכים לחתור תחת עצם קיומנו והם אויב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו