מרתון התנ"ך
מרתון התנ"ך צילום: sportphotography

"וירוץ איש-בנימין מהמערכה, ויבוא שילה ביום ההוא" (ספר שמואל א', פרק ד' פסוק י"ב).

מרתון התנ״ך הבינלאומי, אותו יזמו מועצה אזורית מטה בנימין ומרתון ישראל, נולד מתוך חיבור לאחת הריצות הראשונות המוזכרות בהיסטוריה האנושית, המתוארת בתחילת ספר שמואל. בסופה של המלחמה בין ישראל לפלישתים רץ "איש בנימין" משדה הקרב באבן העזר הסמוכה לראש העין, אל עיר המשכן שילה. ע"פ המסורת, אותו רץ היה שאול, אשר הפך לימים למלך ישראל הראשון.

אלפי שנים לאחר אותה ריצה תנ"כית חזר עם ישראל לארצו. לאחר מלחמת ששת הימים, מדד יוזם המכביה, יוסף יקותיאלי, את אורך המסלול מראש העין לשילה הקדומה וההפתעה הייתה עצומה: אורך המסלול ההיסטורי תאם בדיוק את מרחק המרתון המודרני – 42 קילומטרים.

את היוזמה להפקת מרתון התנ"ך הבינלאומי מובילה מועצה אזורית בנימין בשיתוף חברת מרתון ישראל.

הזנקת מרתון התנ"ך
צילום: sportphotography

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, אמר, "אנו שמחים להמשיך את מסורת המרתון בבנימין בשבילי ארץ התנ"ך. השנה נקיים את המקצים מסביב לאתר המורשת שילה הקדומה, בין הכרמים שעוטפים כיום את אתר המשכן ההיסטורי. בריצה במרתון התנ"ך אפשר לנשום את אוויר הפסגות ואת ההיסטוריה של האזור עמוק לראות ולחבר בין הווה, עבר ועתיד. אני מזמין את כולם להגיע ולרוץ אתנו היסטוריה בחוויה גדולה ובלתי נשכחת."

עופר פדן, מנכ"ל ובעל חברת מרתון ישראל: "מרתון התנ"ך הבינלאומי מייצב עצמו כאחד הייחודיים והחשובים בישראל. סיפור האירוע מושך אליו תיירים מכל העולם, זהו גם המרתון המאתגר בישראל. השנה לראשונה יועבר לטבע ולמסלולי אבותינו שבאזור שילה, מגוון המסלולים מאפשר לכל אחד לקחת חלק ולחוות את ההיסטוריה ליום אחד."

השנה מתווסף ערב חוויתי מקדים וייחודי למרתון התנ"ך (יום חמישי 4.11), בשילה הקדומה עם כל המשפחה, לצלילי מוזיקת חג תנכית, קבלת אוהלי לינה לרצים ולבני המשפחה, על פי מיקום שבטי ישראל, יוגה בשקיעה מעל המשכן, מיצג אור-קולי של שילה הקדומה, סיור עששיות רגלי מודרך, ארוחת חג חגיגית, ברכות, תדריך רצים, הרצאה מעוררת השראה- מפי עמית כהן ולסיום הופעה מוסיקלית ברוח האירוע- "ענבלים".

במרתון התנ"ך צפויים להשתתף כ-2,000 רצים ורצות, שיתמודדו עם הצבת אתגר קשוח במיוחד לרצי השטח באירוע בינלאומי מרגש של ספורט וחוויה.

המרתון יתקיים ביום שישי, 5 בנובמבר 2021 (זינוק ראשון 04:00)

לפרטים מלאים והרשמה לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו