ח"כ מיכל וולדיגר
ח"כ מיכל וולדיגר צילום: חזקי ברוך

ח"כ מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) התייחסה היום (חמישי) לסערה אתמול במליאת הכנסת לאחר שח"כ עידית סילמן (ימינה) העתיקה הצעת חוק שח"כ וולדיגר כתבה והגישה אותה על שמה.

ח"כ וולדיגר רואה בזה מלחמה מיותרת בין קואליציה לאופוזיציה, שיכולה לעלות בחיי אדם. הצעת חוק ביטוח בריאות ממלכתי עברה אתמול לבסוף במליאה הכנסת, לאחר שח"כ וולדיגר גילתה גדלות נפש והצביעה בעד החוק שהגישה ח"כ סילמן.

"בואו לא נהפוך את זה לריב חתולות", אמרה וולדיגר בראיון לנעם פתחי ויותם זמרי ב'גלי ישראל'. "אני לא רבה עם עידית. כבודה במקומה מונח והיא כנראה עושה הרבה דברים טובים".

"אני חושבת שהקואליציה כקואליציה צריכה להתבייש", הוסיפה. "מדובר בחיי אדם בסופו של דבר, כי אנשים נופלים בין הכסאות ולא מטופלים וזה לא סתם חיי אדם, זה אמיתי".

לדבריה, "לפני חודשיים וחצי, כשכולם דיברו שחייבים לעשות את זה, גרמו להפיל את זה כדי חס ושלום לא לתת הישג לאופוזיציה. זאת לא אופוזיציה חברים, זה חיי אדם. והם הכשילו את זה".

"זה לא חוק שלקחתי משנים קודמות", ציינה. "זה חוק שאני כתבתי ועוד לא עלה להצבעה. ביקשתי מיו"ר ועדת הכנסת שעל פי התקנון לא יהיה אפשר לעשות מה שנעשה. לוקחים חוק שלי, מעתיקים אותו, ואפילו לא כותבים קרדיט, ומגישים אותו, ואז דואגים להפיל את שלי".

"המצב היה כאן גועל נפש. תאמינו לי שאני יודעת להיות רעה. אבל אני אהיה רעה למען אנשים שיושבים ברחובות ואין להם איפה להיות, חלקם באמת יכולים היום למות. העיכוב של החוק הזה גורם לנזק בלתי הפיך ועל זה אני כועסת", כך ח"כ מיכל וולדיגר.

זמרי הוסיף: "המושג קרדיט הפך למשהו בזוי אצלנו. 'מה היא נלחמת על קרדיט?'. שתבינו, לחברי כנסת, החקיקה שלהם בהרבה מקרים זה הרזומה".

אורית סטרוק לעידית סילמן: "בושה מה שעשית" ערוץ כנסת

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו