רם בן ברק
רם בן ברק צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אתר "הקול היהודי" חשף כי העוזרת הפרלמנטרית של ח"כ רם בן ברק (יש עתיד), יו"ר ועדת חוץ וביטחון וסגן ראש המוסד לשעבר, השתתפה בקורס והצטלמה עם שייחים מסיתים בכירים ותומכי טרור.

אחד מהם תמך בפיגועי התאבדות ונחקר במשטרה רק השבוע.

בן ברק השוהה בחו''ל החליט לקיים בירור בעקבות הדיווח והקפיא את עבודת היועצת עד לחזרתו לישראל. ''הקפאתי הערב את פעילותה בצוות לשכתי עד לחזרתי מביקור בחו״ל. בחזרתי ארצה אבצע בירור מעמיק בדבר שאלות שעלו בנוגע להתנהלותה. אקבל את מסקנותיי בהתאם", הוסיף ח"כ בן ברק והבהיר: ''כיו"ר ועדת חוץ וביטחון אעמיד תמיד את נס ביטחון המדינה לפני כל שיקול אחר''.

מוקדם יותר, יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה במכתב לח"כ בן ברק וביקש לפטר את היועצת, או לפחות להעבירה מתפקידה היות ומדובר בסיכון ביטחוני, לטענתו.

"בקואליציה לא רק יושבים עם תומכי טרור, אלא גם מעסיקים את חבריהם", הגיב בן גביר. "מדובר בשערורייה, כשיועצת יו״ר הוועדה החשופה לחומרים מסווגים, רגישים וביטחוניים מתרועעת עם תומכי טרור, היא מסכנת את ביטחון ישראל".

עוד באותו נושא:

בן גביר הדגיש: ''מצופה מיו"ר הוועדה לפטר את היועצת, או לפחות להעבירה מתפקידה ולשלול לה את הסיווג הביטחוני".

גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' (סיעת הציונות הדתית) קרא לבן ברק לפטר את העוזרת שלו. ''ועדת החוץ והביטחון היא הוועדה הרגישה ביותר בכנסת. לא יעלה על הדעת שמי שמקיימת קשרים הדוקים עם גורמים הקשורים לטרור תשתתף בדיוניה ותיחשף למידע הרגיש שעולה בהם. הכתובת על הקיר. טוב יעשה רם בן ברק אם יראה לה את הדלת החוצה מיד'', אמר סמוטריץ'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו