אסטרואיד בדרך לכדור הארץ
אסטרואיד בדרך לכדור הארץ צילום: iStock

רות המילטון בת ה-66 הלכה לישון בביתה בקנדה, עד שהתעוררה באמצע הלילה כאשר הכלב שלה התחיל לנבוח בפראות בעקבות קול נפץ בתקרה. רק אחרי מספר רגעים היא הבינה שהיא ניצלה ברגע האחרון מסלע שנחת עליה מהחלל.

רות תיארה שהיא התעוררה באמצע הלילה לקול ש"נשמע כמו פיצוץ" ושרק לאחר שהיא התקשרה למשטרה היא הבינה שהחור בתקרה נוצר מאבן שהגיעה אליה כל הדרך מהחלל החיצון. רות ניצלה ברגע האחרון כאשר המטאוריט התרסק על הכרית שלה, ופספס את הראש שלה בסנטימטרים ספורים בלבד.

רק אחרי שמצאה את האבן רות הבינה שהאבן הגדולה יכלה בקלות לפגוע בה. היא מספרת שהיא מלאת תודה על כך שהיא בחיים ויכולה להיות עם המשפחה שלה.

בהתחלה, השוטרים חשבו שהאבן הגיעה לבניין מאתר בנייה קרוב, אבל עדי ראייה שעברו במקום דיווחו שהם ראו מטאוריט שהתפוצץ בשמיים בכדור אש ונעלם. המטאוריט שהתגלה במיטה היה במשקל של 1.3 ק"ג והצליח לחדור דרך גג הפח של רות וגם דרך תקרת הגבס שלה.

פרופסור פיטר בראון שהתראיין לרשת CBC בנושא טען שהסיכוי שמטאוריט יפגע בדיוק במיטה יכול להתרחש בסבירות של אחד למאה מיליארד. פרופסור בראון קיבל גם את המטאוריט מרות ואמר שהוא יבחן את האבן ואת הסרטונים של ההתרסקות שלו בשביל ללמוד יותר על המקרה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו