עמיחי אתאלי, מולי שגב
עמיחי אתאלי, מולי שגב צילום: גרשון אלינסון, Flash90

וויכוח טוויטר מתמשך פרץ הערב (חמישי) בין עיתונאי 'ידיעות אחרונות' עמיחי אתאלי, לבין יוצר 'ארץ נהדרת' מולי שגב.

העימות החל על רקע ההפגנות האלימות של אנשי חיזבאללה ובני בריתם נגד ועדת החקירה לאסון הפיצוץ שאירע בנמל ביירות בשנה שעברה בו נמנו למעלה מ-200 הרוגים.

לדברי אתאלי, ההפגנות, שהביאו לירי מופרע ומספר הרוגים, מספקות הצצה ליום אחרי שתקום לצד מדינת ישראל מדינה פלסטינית.

"יש לנו היום עוד הזדמנות להביט צפונה ולראות מה קורה במדינה ערבית שמורכבת מעדות ושבטים שונים ואין בה ריבון מובהק ועוצמתי", כתב אתאלי. "ערביי יהודה ושומרון הם פסיפס גדול של שבטים וחמולות, ואם לא נישאר ריבונים בצורה מובהקת ועוצמתית, כל זאת ועוד יתרחש ממש כאן אצלנו".

שגב, כאמור, התעמת איתו, והגיב: "יש לנו היום עוד הזדמנות להביט צפונה ולראות מה קורה במדינה דו-לאומית (או רב-לאומית). בקרוב אצלנו".

אתאלי לא נותר חייב: "אתה למעשה טוען שעדיף להיות בת יענה, העיקר להיפרד מיהודה ושומרון? אריק שרון ביצע את הפיילוט. עבד נהדר".

"ממש לא חד צדדית", השיב שגב. "ובכל מקרה זה כנראה מסובך בהרבה ממה שחשבנו בניינטיז, אבל ה'אין פיתרון' ייגמר בלבנון".

אתאלי לא הרפה והקשה על שגב: "נסיגה מוסכמת תוך השארת כוח מאומן ומצוייד? ג'ו ביידן ניסה. עלה על כל הציפיות". שגב: "סיפוח וחיים במדינה אחת גדולה עם 40-50 אחוז בני לאום אחר? היוגוסלבים ניסו. היתה הרמוניה מטורפת".

לבסוף כתב אתאלי: "לפיכך אין מנוס מתחזוקה בלתי פוסקת של: תודעה ציונית, התעצמות בטחונית, שגשוג כלכלי, מצויינות מדעית וילודה יהודית ובמקביל, כל עוד הם לא קמים עלינו לכלותנו, בוא ניתן לבני העם השני מרחב התפתחות גדול ככל האפשר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו