איאן ברקנברי שאנל
איאן ברקנברי שאנל צילום: יח"צ

מועצת העיר קריסטצ'רץ' שבניו זילנד הודיעה כי תפסיק להעסיק את הקוסם הרשמי שעבד במסגרת אגף התיירות שלה במשך יותר משני עשורים וזכה לכינוי 'הקוסם של ניו זילנד'.

איאן ברקנברי שאנל בן ה-88 שימש בתפקיד, שנוצר בעצם עבורו, מאז שנת 1998. בתקציב התרבות העירוני הוקצה לו סכום של 16 אלף דולרים בשנה כדי שיקדם את מעמדתה התיירותי של העיר באמצעות מעשי קסם.

אלא שחברי מועצת העיר החליטו שמבחינתם 'הקסם פג'. "המועצה קיבלה החלטה לא פשוטה מבחינתה לפטר את הקוסם המקומי שלנו, משום שהזמנים השתנו והיא מעוניינת לחלק את תקציב התיירות בצורה חדשה שתשקף נכונה את העיר", סיפרה עוזרת מנכ"ל המועצה, לין מק'קלנד.

הקוסם, שלא הצליח לנבא כנראה את הפיטורין, לא אהב את הבשורה. "מועצת העיר איבדה את המעוף שלה. בתהליך איטי היא הפכה לחבורה ביורוקרטית", אמר איאן ברקנברי שאנל.

שאנל, בזכות מעמדו מחזיק ברישיון נהיגה שעליו לא רשום שמו אלא 'הקוסם'. לניו זילנד הגיע בשנות השבעים והתיישב בקרייסטצ'רץ' שם הפך לאטרקציה. הוא אפילו קיבל מעמד באתר 'טריפ אדוויזר' בו דורג גבוה.

"העולם נהיה רציני יותר וזה המוטו של מועצת העיר. עם מכתב פיטורין או בלי, אני אמשיך לבצע קסמים ברחבי העיר כל עוד אני יכול. איש לא יעצור אותי מלעשות את מה שאני אוהב", סיכם הקוסם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו