קבר רחל
קבר רחל צילום: דוברות

משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקראת 'הילולת רחל אימנו' בקבר רחל בבית לחם.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן אישר את התכניות להילולא שתחל במוצאי השבת ועד סיומו של יום ראשון.

מאות שוטרים ולוחמי מג"ב בסיוע סדרנים, יתפרסו באזור ובמתחם הקבר עצמו, לשמירה על הסדר הציבורי והביטחון, ולהסדרה והכוונת התנועה. במשטרה ציינו כי יפעלו למנוע פגיעה בשגרת החיים ויאפשרו הגעה ועזיבה בטוחה של הציבור שיגיע למתחם קבר רחל במהלך ימי ההילולה.

הרב הראשי של משטרת ישראל נצ"מ הרב רמי ברכיהו מסר לקראת ההילולא: "רבנות משטרת ישראל ומחוז ירושלים מקדמים בברכה את העולים לציון רחל אימנו ע"ה. אני קורא לכלל הציבור להישמע להנחיות המשטרה והסדרנים בכל הנוגע לבטיחות והשהיה במתחם הקבר ובשמירה על הנחיות 'התו הירוק'".

הרב ברכיהו הוסיף כי "כידוע עקב אילוצי התקופה ישנה מגבלת כניסה בעת ובעונה אחת של עד 800 אנשים בכל רגע נתון באזור הציון. לכן חלה חובה לא לנסות ולהידחק לשאטלים שיסיעו את ההמונים ולהיאזר בסבלנות רבה על להגעת התור של כל אחד ואחד. למרות שישנה חשיבות גדולה מאוד בעליה לציונה של רחל אמנו יש לשמור מכל משמר על חיי המגיעים למקום".

רב מחוז ירושלים, מפקח הרב שמעון שוקרון, שמלווה את כל האירוע, מציין כי מחוז ירושלים של משטרת ישראל מכבד מאוד את המנהג לעלות לקבר רחל, ועושה את הכל כדי לאפשר הגעה למתחם בבטחה. "שיתוף הפעולה של העולים עם המשטרה חיוני ביותר לשמירת הסדר והבטיחות. יהי רצון שזכות רחל אמנו ע"ה תעמוד לכלל ישראל ויתקבלו התפילות ברצון", מסר.

שחר פיירמן מנהל מתחם קבר רחל מוסיף: "אנשים חייבים להבין שקיום ההילולה השנה שונה לחלוטין אחרי שבועיים ישיבות הוחלט כי רק כמה מאות איש יוכלו לשהות בו זמנית באתר וכל 10 דק' תתבצע תחלופה. היעד שלנו להכניס ב-30 שעות, 40 אלף איש".

להלן הנחיות המשטרה לציבור: לא תותר כניסה רגלית או ברכב פרטי למתחם קבר רחל במהלך ימי ההילולה, אלא רק באמצעות היסעים מאורגנים שיצאו במרוכז ממתחם אצטדיון טדי.

נוכח מגבלת הבטיחות ותפוסת קהל הקיימת במקום, יוגבל מספר השוהים בתוך מתחם הקבר בכל זמן נתון.

יופעלו חניונים במתחם איצטדיון טדי, וממנו יופעל מערך היסעים (בתשלום) למתחם קבר רחל.

החל משעה 21:00 במוצאי שבת ועד חצות ביום ראשון: ההגעה למתחם הציון תהיה באמצעות קו 663 בלבד שיעמוד לרשות הציבור בתדירות גבוהה, בחניון טדי בלבד.

ההגעה לחניון טדי תתאפשר לרכבים פרטיים או באמצעות תחבורה ציבורית (קווים: 5, 6, 9, 14, 18, 31, 33, 77/77א'). כמו כן, יופעל קו 31א' מבנייני האומה ישירות לחניון טדי וחזרה.

(יש לשים לב כי קו 163 לא יפעל כלל).

הסדרי מערך היסעים: אוטובוסים פרטיים יופנו לאצטדיון טדי, משם הנוסעים יוסעו באמצעות מערך היסעים (שאטלים). כניסה למתחם קבר רחל תותר להיסעים המאורגנים שנקבעו ונכים הנעזרים בכיסא גלגלים. לא תותר תנועת הולכי רגל לאורך ציר נסיעת האוטובוסים, בין צומת הרוזמרין לקבר רחל.

הסדרי התנועה: בשל עומסי תנועה הצפויים במהלך ימי ההילולה , מומלץ לנוסעים לאזור גילה לנסוע בציר 50, בגין דרום. צומת דרך חברון – רוזמרין יחסם. לנוסעים להר חומה, מומלץ לנסוע בכביש דרך חברון. לא תותר תנועת כלי רכב מצומת הרוזמרין לכיוון מתחם קבר רחל. לא תותר חניית כלי רכב ברחוב הרוזמרין ודרך חברון ובמקום תבוצע אכיפת תנועה. כלי רכב שיחנו במקומות אסורים/יפריעו לתנועה – יגררו. צומת הרוזמרין מצומת המנהרות וצומת טנטור צפויים להיסגר לסירוגין , זאת בהתאם לעומסי התנועה במקום.

במשטרה הדגישו כי יש להגיע רק באמצעות מערך ההיסעים המאורגן שהוקצה לטובת הגעה מסודרת למתחם הקבר וכן להישמע להוראות השוטרים והסדרנים במקום ולא ללכת או לעמוד בצירי תנועת כלי רכב באזור. כמו כן חל איסור על הטסת רחפנים במתחם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו