סיון רהב מאיר
סיון רהב מאיר צילום: ערוץ 7

פרשת אלעזר שטרן חשפה מה מנהל את השיח הציבורי שלנו - הפוזיציה. אמור לי מה אתה חושב על שטרן, על יאיר לפיד, על הקואליציה ועל האופוזיציה, ואגיד לך איך תגיב על הפרשה החדשה.

הנה ניסוי: נסו להחליף את השם של האלוף במיל' אלעזר שטרן בבכיר אחר לשעבר בצבא. בואו נאמר שמי שהיה צוחק כשהוא מספר ברדיו איך גרס תלונות אנונימיות, היה עונה לשם תא"ל במיל' הרב רפי פרץ. הופ, הכל היה מתהפך. נדמה לי שגל פתוח היה נפתח כאן, עם כל שותפותיו של שטרן לקואליציה, שהפעם דווקא היו רוצות לגנות ולהזדעזע ולפתוח בחקירה.

אז לפיד יכול לנאום נאומים יפים ביום האישה, אבל היחס האמיתי לסוגייה נבחן כשזה קורה אצלך בבית, והוא עשה את כל הטעויות האפשרויות: קודם כל דחה לחלוטין את העדות שפורסמה (למה? הוא בדק אותה?), רק כדי לגלות עדות שנייה שפורסמה תוך כמה שעות. אחר כך אמר שמנסים לחפש את שטרן וששטרן בכלל לא אמר זאת, למרות שזה בדיוק מה שאמר. הוא המשיך לגבות אותו, אבל אז פתאום הוסרה המועמדות שלו ליו"ר הסוכנות, וזו עוד טעות. הרי אם לא דבק בשטרן רבב הוא יכול להמשיך להתמודד ולהפסיד, אבל עכשיו בצדק שואלים רבים את שטרן וגם את לפיד: איך אדם מסיר מועמדות לתפקיד יו"ר הסוכנות, אבל נשאר שר? מה ההבדל?

וזה בדיוק הסיפור. האם הפגיעה מעניינת אותנו, או מי הפוגע. האם נפגעת צריכה לחשב לפני כן, אם הפוגע הוא המחנה הנכון, מי אויביו ומי אוהביו? נדגיש: שטרן לא פגע. הוא לא מואשם בכלום. אבל בסיומו של השבוע הזה מה שבאמת צריך לגרוס כאן, זה את הפוזיציה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו