נתניהו
נתניהו Photo: GPO

העיתונאי בן כספית הוציא מהדורה חדשה לספרו 'נתניהו: ביוגרפיה', הכוללת פרקים דרמטיים על אובדן אחיזתו בשלטון. הוא שוחח הבוקר (ו') עם ניסים משעל וסיפר על החידושים. כמו כן, הביע את דעתו באשר להתנהלות יו"ר האופוזיציה בחודשים האחרונים.

"ההתנהלות של נתניהו עמוסת שגיאות, נפילות, פליטות", אמר בן כספית, אך הבהיר: "נתניהו הוא האיש שלא נשבר לעולם, הוא חזר מרצח רבין, הוא חזר מ־12 מנדטים, הוא חזר ממה שעשה כשר אוצר. לכן אני לא רואה את האיש הזה נשבר אף פעם ברמה האישית; אבל הוא במצוקה, בעייפות, סביבתו לא מה שהייתה פעם".

השבוע נחשף כי ראש הממשלה לשעבר זכאי ללשכה נוספת לחמש השנים הקרובות, וכי הוא בתמורה דרש תקציב של כ־3 מיליון שקלים להוצאות לשנתיים. כספית הסביר: "למרות שיש לו לשכה מטעם ראש אופוזיציה, הוא מימש את החוק שמאפשר לראש ממשלה לשעבר לקבל לשכה; ויש לו לשכה שלישית כראש הליכוד במצודת זאב. זאת כדי לייצר את מעטפת העזרה המקצועית מסביב, אנשי דיגיטל וכו'; ועדיין זה לא נראה טוב והחרדים אומרים 'אנחנו חוזרים לוועדות'".

כמו כן, התייחס למשפטו שממשיך להתנהל, ולהחלטה של נתניהו לא לחתום על עסקת טיעון: "נתניהו מכור לכוח, להשפעה ולאדרנלין של היותו מנהיג. הרגעים הכי חשובים שלו זה אותם נאומי הניצחון והיו לו רבים כאלה, זה רגעים בהם הוא בשיא חייו. אני חושב שבעניין הגיל, נתניהו מסתכל על ביידן שמבוגר ממנו ב־7-6 שנים, על אביו המנוח שנפטר בגיל 103, הוא בכושר. לכן הוא לא חש כמי ששעון החול שלו אוזל אלא כמי שנמצא בשיא הכושר ויכול להתמקח. הוא מאמין, ואני לא בטוח שהוא טועה, שיש קונסטלציה לחזור".

הוא סיכם ואמר: "מה שהולך כראש אופוזיציה ונראה כראש אופוזיציה בן 72, זה ראש אופוזיציה בן 72".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו