פתחיה פוגל, אחיו של ידידיה שנהרג באסון מירון, יוזם יחד עם משפחתו פעילות מיוחדת שתתקיים ביום שישי הבא תחת הכותרת 'תניחו רגע' להנחת תפילין המונית לזכרו של אחיו.

"ידידיה היה בחור צעיר ועלה בסערה השמימה. הוא אמנם היה רק בן 22, אבל היה לו לב בוער וחם מאוד לעבודת ה'. הוא היה מלא לגמרי, מתמיד, שוקד, מתבונן, חבר יקר וטוב. בשבעה התקבצו עוד ועוד סיפורים עליו ואנחנו מרגישים לאורך החודשים האחרונים חלל מאוד גדול שמתוכו אנחנו מעוניינים לצאת לפרוייקט חדש", מספר פוגל לערוץ 7.

הדבר הטבעי ביותר מבחינת המשפחה, היה להמשיך את פרוייקט חייו. "דידיה, מרוב שעבודת ה' והמצוות היו כל כך אהובות עליו, היה לו רצון להעביר את זה לכמה שיותר אנשים. כשהוא היה בישיבה תיכונית בכל יום שישי יצא לרחוב, הביא את התפילין האישיות שלו וזיכה כמה שיותר יהודים בהנחת תפילין ובנרות שבת. הוא הצליח להדביק הרבה חברים סביב השליחות הזו. היתה פעם שהוא איבד את התפילין לכמה ימים. אחד החבר'ה ניסה להבין למה הוא כל כך שפוף מהם. ידידיה הסביר לו שאלה תפילין עם זכות מיוחדת כי המון יהודים הניחו אותם".

וכך החליטה המשפחה לצאת לפעילות המיוחדת. "יום ההולדת של ידידיה יהיה בי"ז חשוון, שבת פרשת וירא ואנחנו רוצים לתת לו מתנת יום הולדת. המתנה הכי טובה שאנחנו יכולים לתת לו היא שיהיו עוד יהודים שיתחזקו במצוות תפילין ושהיא תחבר את כולנו וכל אחד לאבינו שבשמיים. לכן, אנחנו משתדלים וקוראים לאנשים לצאת ביום שישי הבא לרחוב, להעמיד עמדות ולזכות כמה שיותר אנשים בסביבתם בהנחת תפילין. יש גם חוברות שכתבנו סביב המצווה הזו".

"הרחוב, נמצא היום גם ברשתות החברתיות, ואנחנו קוראים לאנשים להצטלם עם תפילין ולהעביר את המסר - גם לאנשים בעלי השפעה ציבורית רחבה - ולהעביר את המסר לכמה שיותר אנשים ביום הזה דרך דף הפייסבוק שפתחנו לצורך זה 'תניחו רגע'", מוסיף פוגל.

הוא בטוח שההיענות תהיה גבוהה מאוד. "החיבור של הסיפור של מירון פתח את הלבבות ויצר אחדות נפלאה. ראינו בשבעה יהודים מכל הגוונים והמינים, ביום הזיכרון של רבין הזמינו את אבא שלי להיות שותף במעגל שיח. זה חיבור סביב יהודי שהיה לו אוצר והוא רצה לחלק ממנו לכמה שיותר אנשים, דרך החום והלב היהודי להעביר את החיבוק שלו. כשידידיה היה חי הרגשנו שהוא מרעיש את השמיים ועכשיו אנחנו רוצים להרעיש את השמיים מהארץ", מסכם האח.