הקטגוריה החדשה
הקטגוריה החדשהצילום מסך, נטפליקס

נטפליקס השיקה אמש קטגוריה חדשה בשם "סיפורים פלשתינאיים" עם 32 סרטים מלאים בתכנים קשים נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל ללא אזכור של הטרור הפלסטיני.

אחד הסרטים 'נולד בעזה' מספר את 'סיפורם של ילדים פלסטינים בצל הפצצות ב2014'. אף מילה על ארגון הטרור חמאס שירה עשרות אלפי רקטות לעבר ישראל ב20 השנים האחרונות.

הסיבה הרשמית שנטפליקס ציינה בהודעתה הייתה רצון לגוון ולחדור לשוק הערבי, וכפי שניסחה זו הדוברת שלהם נוהה אל טייב "נטפליקס פועלת להפוך לביתו של הקולנוע הערבי והגיוון של התכנים שלנו קרוב לליבנו" אך עושה רושם שהגיוון הזה נעצר בגבולות 67'.

סיפורים ממלחמת האזרחים בסוריה? מהרציחות המחרידות ושלטון הטרור של דעא"ש? הצחקתם את נטפליקס, הם הרי רוצים להפוך לביתו של קולנוע ערבי, ומבחינתם זו מילה נרדפת לקולנוע אנטי ישראלי.

"כדאי מאוד שנטפליקס יסירו מיידית את תכני ההסתה האלו", הגיבה תנועת 'אם תרצו', "אם הם רוצים לספר את הסיפור הפלסטיני - שיתחילו בפנייה לאלפי משפחות שכולות שנפגעו כתוצאה מהטרור הפלסטיני הרצחני".

"התוצאה של ההסתה הזו תהיה בדיוק כמו במקרה של בן אנד ג'ריס הפסדים כספיים ענקיים וקריסה כלכלית. תסירו מיד את תכני ההסתה והשקר".