הרב אברהם יוסף
הרב אברהם יוסף פלאש 90

הרב אברהם יוסף, לשעבר רב העיר חולון ובנו של הרב עובדיה יוסף זצ''ל, כינה את השר אלעזר שטרן ''טיפש'' בלי לנקוב בשמו, והשתלח גם בציונות הדתית.

"הקדוש ברוך הוא יעקור עבודה זרה מארצנו... טיפש אחד נפל השבוע, אני מקווה שעוד טיפש יפול'', אמר הרב יוסף ברדיו קול חי.

הרב יוסף השתלח בציונות הדתית ובתומכי רפורמת הכשרות: "ברוך השם שיש היום כשרות על אפם ועל חמתם של אותם שונאי ישראל חובשי הכיפות המצחיקות המתיימרים להיקרא דתיים והם לא יודעים אפילו מה פירוש המילה דתי.

''הכשרות ברוך השם מפורסמת ולמעלה מ-70% סומכים על הכשרות, כל אותם המצחיקנים והחקיינים למיניהם יבטלו ויעקור אותם ה' מארצנו הקדושה'', הוסיף יוסף.

בשבוע שעבר טען שר הדתות מתן כהנא כי מטרתו ברפורמות שהוא מקדם היא "להציל את הזהות היהודית של מדינת ישראל", כלשונו.

"אני אדם דתי, שומר מצוות, ירא שמיים, ואני בא להציל את הזהות היהודית של מדינת ישראל", הוא אמר בראיון לאריה גולן ב'רשת ב''.

לדבריו, "כמעט 74 שנים של מלחמת חורמה על הסטטוס קוו רק פגעה בזהות היהודית של מדינת ישראל. היחסים העכורים בין דת למדינה גרמו להשנאת היהדות המדהימה שלנו על ציבורים רבים במדינה".

השר כהנא החל לדבר לאחרונה על קידום רפורמה גם בתחום הנישואין בישראל. "השאיפה שלי, כמובן, שכל אחד יבחר להתחתן כדת משה ישראל", ציין. "אבל אני לא חושב שכפייה להתחתן כדת משה וישראל תביא אפילו זוג אחד נוסף להתחתן בדרך הזו".

"הדברים שאני אומר מגובים בעמדות של רבנים גדולים. הראשון הציון לשעבר הרב בקשי דורון אמר דברים דומים", הדגיש. "אני אף פעם לא הולך נגד ההלכה. אני מאמין שאם ניתן לאנשים את האפשרות לבחור הם יבחרו בדרך היפה שיש ליהדות להציע, וכשאנחנו כופים עליהם הם בורחים מהיהדות".

עם זאת, הוא ציין: "אני לא הכרזתי על שום רפורמה. אני חושב שהמונח נישואין צריך להיות לו בלעדיות לכדת משה וישראל, אבל אני חושב שבמסגרת מתווה שישבו אנשים ויחשבו איך לפתור את המתחים בין דת למדינה גם הנושא הזה צריך לעלות. אני כרגע מתעסק בתכנית הכשרות והנושא הבא שיעלה על הפרק זה נושא הגיור. הנושא הזה זה לאחר כך".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7