הראשון לציון הרב יצחק יוסף בגבעת אולגה
הראשון לציון הרב יצחק יוסף בגבעת אולגה צילום: דוברות

הראשון לציון הרב יצחק יוסף התארח בישיבת ההסדר גבעת אולגה. הרב הגיע יחד עם רב העיר הרב שמעון ביטון וסגן ראש העיר בועז ביטון. ראש ישיבת ההסדר, הרב אפרים ג'יאמי, פתח בתודה גדולה לרב על הביקור. הרב בירך את כל הילדים והעביר שיעור בסוגיית חשיבות לימוד התורה.

ובנתיים, חכ"ל ופעיל הר הבית יהודה גליק מנהל מאבק מול המשטרה שעל פניו מתנכלת אליו סביב פעילותו למען הר הבית. אנחנו כאן כדי לספר לכם שהשבוע הוא ביקר בספארי בניירובי בירת קניה, והצטלם על רקע הג'ירפות.

יהודה גליק בספארי בניירובי
צילום: באדיבות המצולם

ארז וורד בן סעדון, הבעלים של יקב 'טורא' ברחלים, טסו לארצות הברית הרחוקה כדי לחתום על חוזה עם מפיץ יין להרחבת נקודות המכירה של טורא באמריקה. בן סעדון שיתפה בחשבון הפייסבוק שלה: "מרגש. על הדרך ביקרנו כמה חנויות יין".

בן סעדון בארצות הברית
צילום: באדיבות המצולמת

סניף "עזרא" חדש בבית שמש: השבוע נחנך סניף עזרא ברח' הסיתוונית בבית שמש במעמד ראש העיר ד"ר עליזה בלוך, מזכ"ל עזרא שאול דה מלאך, הרבנים שינקולבסקי ורוזנר, חבר המועצה מנדסלון וגוטמן, הורים וחניכים. ד"ר בלוך: "עכשיו מתחילה העבודה האמיתית. אני מחכה לשמוע מהקומונרים שהם רוצים קומה שנייה בגלל כמות החניכים. יש עוד ילדים רבים בעיר הצמאים לערכי עזרא ולחדוות העשייה בתנועה".

סניף עזרא חדש בבית שמש
צילום: דוברות

בתחילת השבוע התחתנה עטרה גרמן, הכתבת הפוליטית של 'מקור ראשון', עם איתמר צורישדי. כל המי ומי מעולם העיתונות המגזרי הגיעו לגן האירועים בגוש עציון ושמחו בשמחתה. סגנית עורך מקור ראשון, אורלי גולדקלנג (טיפ 7 ברנז'ה: קודם גולד ואז קלנג, ואז ברצף גולדקלנג, י"ג), התרגשה במיוחד לראות את הכלה. "בשבילכם היא הכתבת הפוליטית של מקור ראשון, בשבילי עטרה גרמן היא הבת של השכנים-אחים מהבית הצמוד", כתבה.

ליקי אדמקר, כתב הכנסת של וואלה!, נולד בן. אדמקר מיהר לבשר: "נולד לנו יורש עצר".

שר הדתות מתן כהנא ביקר באיחוד האמירויות, נשא תפילה לשלום האמירוית ולא וויתר על סיום מסכת ביצה במסגרת לימוד הדף היומי. צדה את עיננו תמונה שלו כשהוא עטור בתפילין בשדה התעופה הגדול של דובאי.

הרב אביהוא שוורץ, אחד מבכירי הר"מים בישיבה הגבוהה בבית אל, עובד דירה מהיישוב בית אל לעיר הבירה ירושלים. הוא ימשיך להעביר שיעורים בישיבה, אך יתגורר, כאמור, בירושלים. במוצאי השבת יתכנסו תלמידי ורבני הישיבה ויערכו לכבודו מלווה מלכה כהוקרה על שנים רבות שגר בסמוך לישיבה ולתלמידים.

בית המדרש של הישיבה הגבוהה בבית אל
צילום: אריה מינקוב

אביטל ויצמן בתם של אנשי האופנה והעסקים עזרא ואביבית ויצמן התחתנה בחתונה שמחה ומפוארת עם יוסי מור. בכירי הרבנים הגיעו לחתונה, יוסי ברגר ניצח על המוזיקה, וה-DJ של המגזר, יהודית נוימן, הצטיידה לכבוד האירוע בשמלה של המעצב המפורסם דרור קונטנטו שמגיע ממשפחה חרדית.

יהודית נוימן (מימין) ואביבית ויצמן
צילום: באדיבות המצולמת

עשרות מתנדבי עמותת "אלון ואלה" יחד עם מפעילי דוכני שוק האוכל בדיזינגוף סנטר התקבצו יחד היום (ו') כדי לחלק ולארגן ארוחות לעשרות משפחות במרכז ובשרון לקראת השבת הקרובה כפי שעושים מידי שבוע. לאחר שעמלו יחדיו, עשרות המתנדבים הסיעו את הארוחות אל המשפחות השונות עד פתח ביתן.

אירוע זה מתקיים מידי יום שישי בהם מתנדבי "אלון ואלה" מחלקים את המזון המבושל שנשאר לעשרות משפחות נזקקות ומאפשרים להם לחגוג את ערב שישי בכבוד.

עמותת אלון ואלה הוקמה בתחילת שנת 2021 על ידי אלון בריקמן ועו"ד שלומית הראל- שוורץ מתוך רצון לייצר התנדבות הדדית שתחצה מגזרים, ללא כחל ושרק. על פי חזון העמותה, הפועלת רק על ידי מתנדבים בכל רחבי הארץ, הערבות הדדית שמאפיינת את הציבור בישראל בעיתות משבר חייבת להיות דרך חיים של ממש. בשל כך מתנדבי עמותת "אלון ואלה" פועלים בכל מקום בו הם נצרכים.

אלון בריקמן ועו"ד שלומית הראל שוורץ מקימי העמותה אמרו: "כמות הפניות אל עמותת "אלון ואלה" רק עולה משבוע לשבוע והסיפוק שבעשייה זו עצום. אני מזמין את כולם להצטרף אלינו למסע, לשנס מותניים ולהמשיך לעשות איתנו יותר טוב במדינת ישראל".

מתנדבי אלון ואלה
צילום: טנא תקשורת
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו