ח"כ ניר אורבך
ח"כ ניר אורבך צילום: ערוץ 7

יו"ר סיעת ימינה חבר הכנסת ניר אורבך מבהיר כי מפלגתו תמשיך לדאוג להתיישבות גם ביהודה ושומרון.

"יותר מדי שנים מירב מיכאלי ומפלגת העבודה ישבו באופוזיציה. שמח שהם איתנו בקואליציה, אז מעדכן- ממשלת ישראל מחויבת ותמשיך להיות מחויבת במידה שווה לנגב ולגליל, ליהודה ולשומרון", אמר אורבך.

יו"ר סיעת "הציונות הדתית" חברת הכנסת אורית סטרוק הגיב למיכאלי "אל תתבלבלו: כשמרב מיכאלי מדברת על הנגב והגליל, היא מתכוונת למצביעי מנסור עבאס. אחרי שתקציב המדינה הוסט אליהם בהנחיית בנט, עכשיו תור הכניעה בהיבט השטח. ביום שני בכינוס חירום של שדולת א"י ננסה למנוע את הכניעה לרע"מ בנגב ובגליל, כי בממשלת בנט-עבאס אנחנו נדרשים להגן גם על קווי 48".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ הגיב ‏"נראה ששרת התחבורה לא מכירה את העשייה הממשלתית בנושא ובטח לא את תחום משרדה. שלושה עשורים התעלמה המדינה מתכנון תשתיות, כבישים, חשמל וכו'. יו"ש היה חור שחור בהליכי התכנון וחצר אחורית. בשנים האחרונות החל תיקון בזה. מרב, אם תרצי לשבת, ללמוד ולהכיר את התחום אני כאן".

אתמול אמרה מיכאלי בכנס "הגליל במרכז" כי "יותר מדי שנים מדינת ישראל הייתה מדינת יהודה ושומרון והגיע הזמן שהיא תחזור להיות מדינת הנגב והגליל".

מיכאלי אמרה עוד: "נעשה מאמץ אדיר כדי לגשר על הפער שיש בתשתיות בין הרשויות הערביות לבין הרשויות בשאר הארץ. יחד עם המשרד לשוויון חברתי, בשנה הקרובה יושקעו כשני מיליארד שקל בתשתיות ברשויות הערביות. נוסף על כך, יש תוכנית שמתחילה לצאת לפועל, בהובלת חברת נתיבי איילון, במסגרתה יסללו כבישים בתוך הרשויות הערביות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו