חיים רמון
חיים רמון צילום: Yossi Aloni/Flash90

שר המשפטים לשעבר חיים רמון מזועזע מהצעת החוק שתמנע מנאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה, חוק שמקודם על ידי שר המשפטים גדעון סער (תקווה חדשה).

״מה, אנחנו השתגענו? נותנים לפקיד לקבוע מי יהיה ראש ממשלה?", שאל רמון ברדיו גלי ישראל. "אני קורא לגדעון סער להתעשת עם הצעות החוק שנולדו משנאת נתניהו''.

רמון מבקש מהקואליציה: ''תרפו, זו חקיקה גרועה, זה מאוד פופוליסטי, זה פוגע בדמוקרטיה, פוגע באיזון בין רצון העם לבין המערכת המשפטית שגם כך יוצרת מציאות אנטי דמוקרטית. זו מערכת שמנסה להדריך את הדמוקרטיה כי בשבילה אי אפשר לסמוך על רצון העם״.

בימים הקרובים מתכנן סער להביא להצבעה את החוק שאוסר על נאשם להרכיב ממשלה. על הטענה כי מדובר בחוק שנועד להגן על הממשלה מפני יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ענה סער כי "אם לראשי ערים ולשרים אסור לכהן עם כתב אישום אז מה פה פרסונלי?".

בראיון לחדשות 13 הודה סער: ''אם נתניהו לא היה עומד בראשות הליכוד, יכול להיות שהייתה קמה ממשלה אחרת. כל מרכיבי הממשלה שבאים מעמדות שונות מבחינת תפיסת עולם הבינו שצריך שינוי".

תגובת הליכוד: ''גדעון סער שלא עובר את אחוז החסימה, רוצה להעביר חוק נוסח איראן וצפון קוריאה שימנע מבנימין נתניהו, שרוב הציבור רוצה בו כראש ממשלה, להתמודד על הנהגת המדינה. דיקטטורה במיטבה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו