ערן רולס
ערן רולס צילום: יח"צ
אלדד פרי, יזם הנדל"ן שחברתו קרסה בשנה שעברה, נרצח היום ברחובות. הלם בענף.

הזילות בחיי אדם במדינת ישראל, מפחידה אותי יותר מהרבה נושאים אחרים. 105 ערבים נרצחו בעשרה חודשים, יותר מעשרה בחודש, והממשלה האחראית על המשילות בישראל, לא באמת עשתה או עושה דבר. היום נרצח אדם, אולי בשל חובות לאנשים הלא נכונים, באמצע הרחוב בעיר רחובות, מחר זה עלול להיות נער שהעז לזרוק מילה לנערים אחרים.

ברגע שמדינת ישראל הפקירה את מניעת הרצח הבא במגזר הערבי, היא הזמינה את הרציחות במגזר היהודי. הזליגה היא עניין של זמן, כשהרוצחים הפוטנציאלים ומזמיני הרציחות אינם מורתעים, תמיד יהיה אופנוען עם קסדה שחורה שיירה בקורבן ערבי או יהודי בשביל חבילת מזומנים. עכשיו יורים ורוצחים גם אנשי עסקים יהודים.

כמנכ"ל מרכז הבנייה הישראלי הכרתי את אלדד פרי, ואני יכול לומר שהכרתי "שני אלדד פרי". את אלדד הראשון הכרתי לפני מספר שנים במשרדו המפואר בעזריאלי (לדעתי משרדה לשעבר של ענבל אור. מזל המשרד הזה לא הביא לבעליו). ישבתי חצי שעה ואז חתכתי את הפגישה בנימוס ולא רציתי לראותו שוב. פגשתי אדם צעיר, רהוט ומבריק שחי בסרט. מטוסים פרטיים, סיפורים על השקעות ותאור חברה עסקית כאילו מדובר בקונצרן בינלאומי.

זאב קרבות ותיק כמוני, יודע לזהות שמישהו נמצא עמוק בהיבריס.

לאחר מספר שנים, חבר ביקש להפגיש אותנו שוב. לא ממש רציתי אבל החבר התעקש וסיפר לי על שינוי, על דרך חדשה, על תיקון עצמי. נפגשנו.

האמת, פגשתי לפני כשלוש שנים אדם אחר לגמרי. פגשתי אדם שעשה תשובה, אדם שלא התבייש לספר על טעויות עבר ועל דרך חדשה. בהרבה חשדנות בחנתי אותו. ידוע שהרבה פושעים מניחים כיפה על הראש, מנענעים את עצמם בתפילה, ואין שם כלום אמת. בחושי החדים זיהיתי שאלדד פרי עשה כברת דרך ארוכה מאז פגישתנו ההזויה מלפני מספר שנים. הפוזה נעלמה, השיחה היתה בגובה הקרקע, פגשתי אדם מקצועי, שיודע לאן הוא הולך. מה היה מול רוכשי דירות אני לא יודע. שיהיה ברור שאני לא בא להגן עליו או לשמש כמליץ יושר, מעשיו יתבררו בבית משפט, אבל ראיתי אדם שעשה שינוי ויוצא לדרך חדשה.

הקלות הבלתי נתפסת של נטילת חיים בישראל בסתיו 21, לא יכולה להימשך. הממשלה חייבת לחשב את מסלולה בנושא מחדש.

הכותב הוא יו"ר קבוצת מרכז הבנייה הישראלי

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו