מעצר אחד החשודים
מעצר אחד החשודים צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה לפנות בוקר (ראשון) שלושה חשודים, שני גברים ואישה בשנות ה-60 לחייהם תושבי העיר ירושלים, בחשד למעורבותם בתיקי רצח והיעדרות הנחקרים במשטרה מזה למעלה מ-30 שנים.

מדובר בשתי פרשיות שמיוחסות לפעילים של חסידות "שובו בנים" של אליעזר ברלנד. על פי החשד, העצורים פעלו במסגרת משמרות הצניעות והם מעורבים בשתי פרשיות רצח והיעדרות.

במקרה אחד מדובר בתיק היעדרות משנת 1986 של תושב ירושלים בשם ניסים שטרית, שדווח שהותקף על ידי אברכים והוא התלונן על כך במשטרה. הוא נעלם לאחר שקיבל טלפון למזנון הכנסת, שם עבד, יצא החוצה ומאז נעלמו עקבותיו. החשד הוא ששטרית נרצח בידי משמרות הצניעות.

במקרה השני, משנת 1990, מדובר בתושב ירושלים - אברהם אדרי, שעבד בישיבה ברחוב שמעון הצדיק והחשד שנרצח לאחר שיצא עם אשתו לבילוי.

לאחר מעצרם, השלושה הועברו לחקירה ביחידה המרכזית במחוז ירושלים. בהמשך היום הם יובאו בפני בית המשפט, שם צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרם. כמו כן ובהתאם להתפתחויות החקירה, צפויים בהמשך מעצרים נוספים.

נציין כי בתיקי החקירה הללו קיים צו איסור פרסום שניתן על ידי בית משפט השלום בירושלים. חל איסור פרסום על כל פרט מפרטי החקירה וכן על כל פרט העלול לזהות את החשודים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו