תמונת אילוסטרציה. אין קשר לידיעה
תמונת אילוסטרציה. אין קשר לידיעה צילום: שרה יחימוביץ'/TPS

על רקע מאבקה של עיריית בני ברק לאפשר למתיה להיקבר בתחומי העיר אלעד, תוקף ראש לשכת ראש העיר בני ברק, גדליהו (גודי) סילמן את חברא קדישא תל אביב המנסה לדבריו למנוע זאת מהם.

"ראש העיר הוביל מהלך הכרחי וחיוני לקבורת חינם עבור תושבי העיר", אמר בראיון לרדיו 'קול חי', "אתה לא מאמין כאשר אתה רואה שיש עסקנים פוליטיים שחוברים לבעלי אינטרסים כלכליים ומנהלים מאבק נגד הקבורה של תושבי עירם, אני מאוד מקווה שהם יתעשתו ויתעלו מעל האינטרסים".

סילמן תקף בחירפות את חברא קדישא תל אביב. "גחש"א תל אביב עושים "הרצחת וגם ירשת". לפני עשר שנים התקבלה ההחלטה שעוברים לקבורת קומות. הם לא יספרו לי ולך מי הוביל את ההחלטה הזו ולמי זה היה הכרח וצורך מאוד ספציפי לעבור לקבורת קומות. השחיתות פה מסריחה מכל כיוון. מדובר פה על מסע עבריינות ובריונות של גחש"א תל אביב בגיבוי עסקן פוליטי".

לדבריו "אם תושבי ב"ב היו מודעים למה שאנחנו יודעים, לאותן התכתבויות, הם לא היו ישנים בלילה מרוב זעם".

עוד הוסיף: "אחרי שהם הובילו את אותה החלטה, זה לא הספיק להם. כאשר הם מנהלים מאבק משפטי נגד אותה החלטה של עיריית בני ברק לקבורה בחינם עבור תושבי העיר, אותה חבורה מתסיסה את ראש עיריית פתח תקווה כאילו מישהו מתכוון לקבור את מתי בני ברק בעירו. רמי גרינברג מוטרף מהעניין ומנסה לפנצ'ר את הדבר הזה, לקח זמן עד שהוא הבין שהוליכו אותו בכחש".

"עו"ד יואב ללום וחבר משרדו לשעבר, עו"ד נוסף עתרו נגד עיריות בני ברק ואלעד. בוא נניח שמישהו מממן את המאבק נגד הקבורה לתושבי בני ברק, מעניין לראות שעסקן פוליטי שמשתייך לאותה חבורה בחר להתנגד בהצבעה בעירייה, למרבה הזעזוע, לחבור לאותה חבורה שמוכנה לבגוד בערכיה תמורת בצע כסף".

יצחק חלה, יו"ר 'ועד התושבים לתכנון שפוי' באלעד, הסביר בתגובה את התנגדותו להחלטה של עיריית בני ברק לטמון את מתיה בבית העלמין באלעד.

לדבריו, בית העלמין באלעד נועד מלכתחילה לתושבי העיר בלבד. הוא סיפר כי בסמוך לשם מקודמת בניית בית עלמין שמיועד גם לתושבי ערים אחרות.

חלה טען כי בית העלמין נועד לשרת את תושבי אלעד למשך 25 שנים ואם מתי בני ברק יטמנו בבית העלמין, יהיה זה על חשבון תושבי אלעד.