דייט. אילוסטרציה
דייט. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

שאלה: הכירו לי בחורה שהיא ממש לא הסגנון שלי מבחינה חיצונית. משהו שאין מצב שאני יכול להתחבר אליו.

רק מה, ידעתי שאם אני חותך אותה בדייט הראשון היא ישר תיקח את זה למקום של המראה החיצוני וזה מאוד יפגע בה. אז המשכתי את זה לדייט שני.

השאלה שלי: האם עשיתי בסדר שחתכתי אותה בדייט שני ובזבזתי לה משאבים של זמן וכוחות נפש כי היא הגיעה לדייט הזה מתוך ידיעה ותקווה שזה אולי יתאים ונמשיך לדייט שלישי או שהייתי צריך לחתוך בדייט ראשון כי מה אני משחק עכשיו עם הרגשות שלה וזה כבר לא עניין שלי שהיא תיפגע?

תשובה: יפה שאתה חושב עליה, אבל באופן ברור אם אתה לא מעוניין בשום אופן להמשיך להכיר את הבחורה, ולא משנה כרגע מאיזה סיבה, צריך לסיים ולא לבזבז את זמנה.

כמובן שבצורה מכבדת.

אתה חושש שהיא תיפגע, כי אתה מניח שהיא תיקח את זה למקום של המראה החיצוני שמפריע לך? לא בהכרח נכון עבורה. בנוסף, כמו שידוע את כולנו ברא הקב"ה, ולכולנו נברא בן הזוג שלנו. אז אל תדאג לה. לא כל מי שנאה או פחות נאה בעיני אחד, תראה ככה גם לכולם.

מצד האמת, אם יהיו בחורים רבים שיסיימו איתה מיד לאחר דייט אחד, זה דווקא יעזור לה מאחר שזה ידרבן אותה לבדוק מדוע זה קורה. אבל בכלל לא ברור שזה המצב כאן.

עד כאן עם החשיבה שלך, בשבילה. ומה איתך? למעשה מדובר בשאלת הנראות החיצונית, שהיא מרכזית עבור רבים.

מהקליניקה, זכורה לי נאוה, בחורה די גבוהה, שאמרה שמאוד חשוב לה בחור שיהיה גבוה ממנה. היא אמרה שזה עקרוני לה והיא מוכנה לחכות. בסוף נפגשה עם בחור שדי התלהב ממנה, הם יצאו מספר פעמיים והיה נחמד. אבל אז אמרה שהיא רוצה לחתוך. לשאלתי "מדוע?" ענתה, "הוא גבוה מדי". הגובה מתברר לא באמת היה העניין.

האם גם בדילמה שלך מסתתר איזה פחד - מחתונה, מהחלטה, מאינטימיות? וכדי להימנע מלהתמודד עם הפחד, אתה מעמיד מחסום בלתי עביר, שלא בטעות - "בסוף יצליח". הרי אם לא היית סגור על "היא לא מתאימה לי", אולי הייתם מכירים, מתאהבים וזוכים לחיים מאושרים ביחד. לרוב, חשש כזה לא גלוי, ועטוף בהרבה כוונות טובות, כמו – לרחם עליה או לא להשלות אותה.

האם המראה החיצוני מפריע לך באופן עקבי? לא הגיוני שכולן לא נאות בעיניך. אם זה המצב, כדאי לברר האם התנחלה תמונת בחורה אוטופית בראש שלך, אולי איזה אידיאל יופי כלשהו, או דמות מהעבר שמפריעה לך לראות את היופי ואז את הטוב בבחורה שמולך?

לפעמים זה משהו יותר טריקי. אולי כן היית יכול להסתדר עם המראה שלה, אבל היא לא עונה על איזה סטנדרט חברתי שאתה מרגיש צורך להתיישר לפיו. כמו מה יגידו ההורים, החברים? שוב, גורם לחסימה ביצירת קשר.

לכן, בוא ובואו, נברר ונתחבר לעצמינו ולצרכים האמיתיים שלנו בזוגיות, ומהמקום הזה נבוא בלב פתוח להכיר את הצד השני.

בהצלחה רבה ובשורות טובות בקרוב!

בנות! כל הנאמר כאן כמובן שרלוונטי גם עבורכן.

התשובה נענתה ע"י המאמנת שרית שביט, מנבחרת המאמנים של פרויקט 252