יוסף יצחק מסיים את הש"ס
יוסף יצחק מסיים את הש"סצילום: ישיבת שעלבים

סיום ש"ס גמרא מרגש במיוחד התקיים אמש (ראשון) בבית המדרש של ישיבת ההסדר בשעלבים, כשתלמיד הישיבה יוסף יצחק סיים את הש"ס לכבוד יום הולדתו ה-19.

יצחק נולד בירושלים זמן קצר אחרי שהוריו, מאסרשה ולמלם יצחק, הגיעו לישראל מאתיופיה. בכיתה ז' הוא החל ללמוד גמרא בקרית נוער בירושלים, התחבר ללימוד, והמשיך בו בהתמדה עד שסיים את כל הש"ס.

בסיום המרגש השתתפו הוריו, ראש ישיבת ההסדר שעלבים הרב מיכאל ימר, צוות הרבנים, מנכ"ל הישיבה צבי סמואל וראש הישיבה התיכונית קריית נוער, הרב אלימלך יעקב.

הסיום של יוסף יצחקישיבת שעלבים

"הלימוד לא תמיד היה קל עבורי", אמר יצחק, "אבל היה לי חשוב לראות את המטרה מול העיניים. בהתמדה של עוד יום ועוד יום, אני בטוח שכל אחד יכול להצליח".

ראש הישיבה, הרב מיכאל ימר, אמר: "המדרש אומר שהפסוק 'את הכבש האחד תעשה בבוקר ואת הכבש השני תעשה בין הערביים' הוא הפסוק הכללי ביותר בתורה. ללמדך שמעשים שנעשים בתמידות ובעקביות משפיעים על אישיות האדם, כמאמר ספר החינוך 'אחרי המעשים נמשכים הלבבות'.

''יצחק יוסף גורם לנו הערב לשמחה אדירה כי כבר בגיל ארבע עשרה הוא הבין מסר זה ושם לעצמו יעד שעד גיל תשעה עשרה יסיים את הש"ס. אשריו ואשרינו. היעד שהציב הוא בעובדה שכבש את היעד! והרי זה לימוד לכולנו".