נציגי מבוא חורון עם זאב אלקין ואיילת שקד
נציגי מבוא חורון עם זאב אלקין ואיילת שקד צילום: דוברות

שרת הפנים איילת שקד (ימינה) ושר השיכון ובינוי זאב אלקין (תקווה חדשה) נפגשו עם תושבי מבוא חורון ועדכנו אותם על האישור המשפטי להרחבת הישוב בכ-150 יחידות דיור והכשרה של 100 יחידות דיור קיימות.

הצעד פותר את המניעה המשפטית שהביאה למעשה להקפאה ארוכה ביישוב, ומעבירה את המשימה להמשך הליכי התכנון בהם יטפלו גורמי המקצוע.

מדובר באישור והסדרת 100 יחידות דיור שכבר בנויות ביישוב ותוספת של בניית 150 יחידות שכעת תעבור לשלבים המקצועיים ולמועצת התכנון העליונה.

לדברי שרת הפנים, איילת שקד, "הצלחנו סוף סוף לפתור את הפלונטר המשפטי ולאחר שהבנייה בישוב מבוא חורון הייתה תקועה זמן רב ועצרה את התפתחותו, אני שמחה שפתרנו את הבעיה וכעת נרחיב את היישוב ב-150 יחידות דיור נוספות. אני מתחייבת לוודא שהנושא מטופל ומתקדם".

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין הוסיף כי ההחלטה תביא לגידול ניכר של אוכלוסיית היישוב מבוא חורון. "מדובר בהחלטה חשובה שתביא לגידול של 30% באוכלוסיית היישוב מבוא חורון", אמר.

לדבריו, "מדובר בצעד חשוב לחיזוק ההתיישבות היהודית בבנימין וכמו שהבטחנו, אנו נמשיך לחזק יישובים קיימים ולבנות בחבלי ארץ האבות. זהו חלק בלתי נפרד מהמפעל הציוני ואני גאה בתהליך שאנו מובילים".

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ פרסם הודעה חגיגית לתושבים: "אנחנו מחוייבים לזוגות הצעירים, למשפחות הרבות שציפו, ולצמיחת היישובים בבנימין והיום עשינו צעד גדול לזה במבוא חורון. אחרי עבודה ארוכת שנים מול משרד המשפטים, היועמ"ש והממשלה הקודמת והנוכחית, היום התקבל האישור החגיגי. זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו".

יו"ר היישוב דודו עצאר: "קמנו הבוקר לשחר חדש. עשר שנים של עיכובי בניה מגיעים לסיומם. תהליך קידום הבניה לא קרה מאליו, קדמו לו חודשים ושבועות ארוכים של מאמצים של הנהלת המועצה וישראל גנץ בראשה. זכינו לסיעתא דשמייא רבה. כשם שזכינו להתבשר על הסרת החסמים נזכה לראות ממש בקרוב את הטרקטורים בשטח".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7