בראיון לערוץ 7 מתייחס יו"ר סיעת הליכוד, חבר הכנסת מיקי זוהר, לנאומו התקיף של יונתן בן ארצי, נכדו של רבין, בעצרת הזיכרון לסבו, נאום בו התבטא נגד נתניהו כשהכריז כי שלטון העם ניצח את שלטון היחיד.

חבר הכנסת זוהר רואה בדברים הסבר עבור מי שהיה צריך הסבר כזה, להחלטתו של נתניהו שלא להגיע לטקס, לאחר ששנה אחר שנה הפכו הנאומים בו להשתלחות והתנגחות עם נתניהו עצמו והימין בכלל. "זה לא תורם להנצחתו של רבין אלא פוגע בזכרו", אומר זוהר.

בדבריו דוחה חבר הכנסת זוהר את הטענה לפיה יש מקום להשתלחות פוליטית בנאומים אלה שכן רבין נרצח על רקע עמדותיו הפוליטיות. "הרצח המתועב הזה שפגע במדינת ישראל הוא רצח שכולנו צריכים לומר שלא יעשה עוד לעולם במדינת ישראל, ואנחנו צריכים גם לפעול נגד הסתה כלפי ראש ממשלה. נתניהו סבל מהסתה במשך שנים כולל הסתה לרצח נגדו ונגד בני משפחתו. גינינו את זה כפי שאנחנו מגנים כל מעשה אלימות באשר הוא".

"אני מציע שלא לחלק לימין ציונים, כי אנחנו יודעים את המשמעות הגדולה של שמירת חיי אדם, בוודאי חיי ראש ממשלת ישראל. אני מציע לנקוט בשיח מכבד ולשמור על הכבוד ההדדי כי אנחנו ערבים זה לזה, אנחנו עם אחד גם אם אנחנו חולקים זה על זה ויחד עלינו לפעול למען מדינת ישראל".

זוהר עצמו היה בחור צעיר, כהגדרתו, ביום הרצח. עם זאת את הרצח הוא זוכר היטב כאירוע טראומתי בהיבט הלאומי והאישי. "כמו כל עם ישראל עקבתי בהתעניינות, ייחלתי כמו כל עם ישראל לשלומו של ראש הממשלה, אבל הנסיבות היו נסיבות טראגיות ועלינו לפעול כדי שמעשים כאלה לא יישנו בעתיד".

על מאפייני הוויכוח הפוליטי כיום והטענה שהוא הפך אלים יותר ויותר, מזכיר חבר הכנסת זוהר את בחירתו לצאת למסע להרגעת הרוחות ושינוי השיח בזירה הפוליטית. עם זאת הוא קובע כי למפלגתו יש הרבה יותר מה להציע. "אנחנו מנצחים אותם, גם באידיאולוגיה, גם בדרך שלנו וגם במה שיש לנו להציע. זו ממשלה שקמה בחטא גדול, הבטיחו לציבור משהו אחד ונתנו משהו אחר ואת זה הציבור יודע וישפוט ביום הבחירות, אבל הלכה למעשה אנחנו צריכים להמשיך לשמור על העמדות והדרך הברורה כמו שעשינו לאורך כל השנים, תיקונים נדרשים במערכת המשפט, קיר ברזל מול אויבינו, כך גם בנושאים הכלכליים חברתיים, אבל לעשות זאת בשיח מכבד ולא באופן מתלהם וברוטאלי שאוטם ציבורים אחרים מלשמוע את מה שיש לנו לומר".