משטרת ישראל באצטדיון בלומפילד
משטרת ישראל באצטדיון בלומפילד צילום: דוברות המשטרה

עוד אירוע אלימות בספורט מתחת לעינייה של משטרת ישראל ובלי מענה. היה זה הערב (שני) רגע לפני פתיחת המחצית השניה במשחק המתקיים באצטדיון בלומפילד שבתל אביב הצמוד לתחנת המשטרה המקומית, במשחק שבין שתיים מהיריבות הגדולות ביותר בכדורגל הישראלי - הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים.

רגע לפני פתיחת המחצית השניה, החלו מאות אוהדי הפועל ת"א להשליך מכל הבא ליד לעבר שוער בית"ר ירושלים איתמר ניצן. אירוע זה גרם לעיכוב של רבע שעה לפתיחת המחצית השניה וכן לתגובת אוהדי בית"ר ירושלים שלא נותרו חייבים ואחדים מהם השליכו גם הם חפצים, ללא תגובת המשטרה וכוחות האבטחה שנכחו במקום.

למעשה, השלכת החפצים של שתי מחנות האוהדים יכולים היו לפגוע בחיי אדם ושחקנים על כר הדשא, ובמשך דקות ארוכות לא יכול היה השופט איתן שמואלביץ' להוציא לדרך את המחצית השנייה.

משקיף המשחק רונן הרשקו הודיע כי אם תימשך השלכת החפצים מצד כל אחד מקהל האוהדים, הדבר יביא לסיום המשחק ולירידת השחקנים מכר הדשא.

גם שר התרבות והספורט חילי טרופר הגיב לאירועים אותם החלו כאמור אוהדי הפועל תל אביב, כשאמר: "ההתנהגות החמורה של חלקים מקהל הקבוצות הערב היא חלק משרשרת של אירועי אלימות בלתי נסבלים בספורט בשבועות האחרונים". בדבריו התכוון בין היתר השר טרופר גם לאירועי האלימות מצידם של אוהדי הפועל ת"א בכדורסל וכן לאירועי האלימות עליהם אחראים אוהדי בני סכנין בליגת העל בכדורגל.

"האירועים האלה הופכים אצטדיון שנועד לשמח ולרגש לשדה קרב מסוכן. אני מתכוון לפעול נגד האלימות בכל הכלים העומדים לרשותי וכבר מחר אפעל על מנת לרתום למאבק באלימות שמתרחשת במגרשים את כל הגורמים הרלוונטיים, בהם המנהלת, ההתאחדות, הקבוצות ומערכות החוק בישראל. לא אנוח עד שנמצא את הדרך למגר את האלימות", הבטיח השר טרופר.

יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון אמר בתגובה לאירועי המשחק האלימים: "אני מתבייש באירועים החמורים ובהפרות הסדר שגרמו הערב עבריינים באצטדיון בלומפילד".

"אותם עבריינים פוגעים בקבוצות, בעשרות אלפי האוהדים הטובים שהגיעו לאצטדיון, מאות האלפים שצפו בשידור המשחק ומקומם אינו איתנו".

גם כלפון הבטיח לעשות כל שאפשר כדי שדבר כזה לא ישנה והפנה קריאה למשטרת ישראל כשאמר: "נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו בכדי למנוע אירועים חמורים מסוג זה. אני קורא למשטרת ישראל להגיע לאותם עבריינים שהתפרעו וזרקו חפצים למגרש ולפעול נגדם ביד קשה".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7