אקוניס בהדלקת הנר
אקוניס בהדלקת הנר צילום: לשכת אקוניס

השר לשעבר אופיר אקוניס בחר להגיע היום לרחוב דיזינגוף, שם ציין בהדלקת נר מלאת 27 שנים לפיגוע אוטובוס התופת בו נרצחו 22 ישראלים. בדברים שפרסם התייחס בחריפות לאופן בו הגדירה ממשלת רבין את נרצחי הפיגועים בתקופה ההיא.

"הבוקר, לפני 27 שנים, החריד פיצוץ אדיר את תל אביב. חיית אדם פלשתינית פוצץ עצמו באוטובוס הומה אדם, בקו 5 של ״דן״, שהיה בדרכו מהתחנה המרכזית בתל אביב - לבית החייל. 22 ישראלים נטבחו בבוקר האפל הזה. מבוגרים וצעירים. תושבי העיר ושאינם תושביה. ישראלים! להם מצאה ממשלתו של יצחק רבין ז״ל את הביטוי מצמרר הלב: ״קורבנות השלום״. כמה ציניות ואטימות", כתב אקוניס.

עוד הזכיר בדבריו אקוניס כי "בעוד ממשלתו של רבין ז״ל דהרה לעוד ועוד ועוד ויתורים לארגון הטרור המתועב, אש״פ, בראשות ערפאת, חמאס פוצץ אוטובוסים, ללא אבחנה. הפיגוע בקו 5, לא היה הראשון (קדמו לו פיגועים בחדרה ובעפולה) - וגם לא האחרון. אחר כך היה הטבח של כוחותינו הצנחנים בצומת ״בית ליד״, בתחילת 1995, הפיגוע בקו 20 ברמת גן, בקו 18 בירושלים (פעמיים, בתוך שבוע) ושוב בתל אביב, בפורים 1996".

"הטרוריסטים היכו - וממשלת רבין ספגה. וספגה. וספגה. מספרם של ״קורבנות השלום״ האמירו. אנשים פחדו לצאת מהבית ובטח לעלות לאוטובוס…", כתב. "הגעתי הבוקר לרחוב דיזינגוף, פינת אסתר המלכה בתל אביב. הדלקתי נר נשמה לזכרם של 22 נרצחי הפיגוע. לזכרם - ולזכר כל 'קורבנות השלום'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו