התובנות של יאיר יעקבי לחיי זוגיות טובים

יאיר יעקבי השתתף השבוע בוובינר ההשקה של פרויקט 2 בריבוע, מיזם ההדרכה וחיזוק הזוגיות של ערוץ 7.

את הוובינר הנחו הזוג ויועצי הזוגיות, אפרת ואלעד צור, שהזמינו את יעקבי לספר על התובנות שלו מחיי הזוגיות שלו. יעקבי בתגובה פתח ואמר כי הוא מציע לכל זוג שנתקל בקושי, דבר ראשון להגיע להופעה שלו, "זה סוגר את הפינה וזה עולה פחות".

יעקבי גילה כי מאחר שהתחתן בגיל מאוחר יחסית אז כבר במהלך חיפוש הזוגיות הוא הגיע לתובנה שהוא "לא מחפש רק מישהי לאהוב, אלא גם מישהי שיהיה לי טוב איתה. שזה לא בהכרח הולך ביחד. וב"ה היה לי נס גדול".

מבצע ההשקה של פרויקט '2 בריבוע' יצא לדרך

יעקבי המשיך, "כשהייתי בדייטים אז כל הדודות אמרו לי 'זוגיות זאת עבודה' 'זוגיות זה מאתגר'... ובאתי מוכן לכזה טרור ופתאום זה היה כזה אחלה, אז היתה לי הפתעה נעימה".

לשאלה של אפרת על רגע מאתגר בתחילת חיי הנישואים, השיב יעקבי בסיפור, "כשעוד חיפשנו דירה, אז אני כטיפוס מאוד לוגי מנתח דברים ומגיע למסקנה כמו מחשב. לא אנושי. אז מצאנו דירה ביהוד ועשיתי לאשתי שיחה ואמרתי לה 'יש לנו תקציב ככה.. מיקום כזה... וכל הנתונים מראים שהתשובה צריכה להיות מסויימת'.

"ואז היא אמרה לי, 'תשמע, אני לא יכולה להחליט ככה. המוח שלי לא עובד ככה והוא לא יעבוד ככה'. ואז ישר שמתי ברקס ואמרתי 'אוקיי, יש פה עוד בן אדם ואתה לא יכול להנחית עליו את החשיבה שלך, וגם אם אתה לא מבין את החשיבה שלו אז אתה חייב לכבד אותה כי היא לא פחות נכונה'. שם היתה הנקודה הראשונה שאמרתי לעצמי שיש פה עניין", סיפר .

בהמשך נשאל יעקבי מה העצה שהיה נותן לזוגות אם היו באים להתייעץ איתו, "קודם הייתי אומר להם שילכו למקצוען... אני חושב שהדבר הכי חשוב זה כבוד ואמון. כבוד זה דבר מאוד מאוד חשוב, כי ברגע שהוא הולך לאיבוד קשה מאוד להחזיר אותו. זה משהו שלי היה עניין גדול איתו: לא לאבד כבוד אחד לשני. זה בא לידי ביטוי הרבה בעיקר באיך שמתווכחים".

כאמור את הדברים אמר יעקבי במשדר ההשקה של פרויקט 2 בריבוע, כנס וירטואלי בו התארחו גם אילן והילה יפרח - מומחי זוגיות בשיטת אימגו, ושיתפו על החוויות שלהם כזוג צעיר, וכיצד הם הצליחו להתמודד עם האתגרים. גם יונתן ויסכה שומר - מרצים בתחום המיניות הבריאה, שיתפו מהידע שלהם ונתנו כלים לקהל הצופים.

במהלך המשדר הסבירו אפרת ואלעד צור על מבצע ההשקה של פרויקט '2 בריבוע', הכולל חבילת תוכן של שיעור לייב שבועי, ספריית הקלטות, קבוצת וואטסאפ ופייסבוק וקהילה איכותית של זוגות צעירים שתתחיל באונליין ובהמשך תעבור לכנסים ופעילויות משותפות.

החלק המפתיע היה כמובן המחיר, מנוי לפרויקט '2 בריבוע' אמור לעלות 117₪ לחודש, אבל לרגל ההשקה המחיר הינו רק 59 ₪ לחודש.

ויש גם קופון מפנק, חודש ראשון רק ב-29 ₪ בהקשת קוד קופון 2929, הקופון תקף למצטרפים עד מוצאי שבת הקרוב יז' חשון (23.10).

להצטרפות לפרויקט '2 בריבוע' לחצו כאן.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7