אוהדי הפועל תל אביב
אוהדי הפועל תל אביב צילום: פלאש 90

תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף הודיע היום (שלישי) כי החליט להעמיד את הפועל תל אביב לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה על ידי אוהדיהם, לאחר התנהגותם האלימה אמש במהלך משחק הכדורגל שהתקיים באצטדיון בלומפילד שבתל אביב במסגרת המחזור השישי של ליגת העל בכדורגל מול בית"ר ירושלים.

כזכור, רגע לפני שריקת הפתיחה של המחצית השניה, החלו מאות מאוהדי הפועל ת"א להשליך חפצים רבים ומכל הבא ליד אל כר הדשא, כאשר אלה כללו מצתים, כוסות שתיה וחפצים רבים נוספים בהם גם כאלה שכללו ברזל וכולם יחד סיכנו חיי אדם וכמעט שפגעו בנפש כאשר אחדים מהם פגעו בקוון המשחק ובשוער בית"ר ירושלים איתמר ניצן.

היום, הגיש שופט המשחק איתן שמואלביץ' דו"ח שיפוט חמור נגד המועדון האדום מת"א, כאשר שם צויין כי אוהדי הפועל ת"א הם שמנעו את פתיחת המחצית השניה והפנה אצבע מאשימה כלפי הנהלת המועדון האדום מת"א שאירח את המשחק ולא מנע את התפרעות קהל אוהדיהם.

דו"ח השיפוט אמנם כלל גם את התנהגות אוהדי בית"ר ירושלים ובשל כך גם קבוצתם תעמוד לדין, אך עיקר האשמה הייתה כלפי הקבוצה המארחת והתנהגות אוהדיה.

על פי ההערכות, תובע ההתאחדות עורך הדין ניר רשף יבקש לסגור את יציעי אוהדי הפועל תל אביב, יציעי 4 ו-5 ולהשית עונשים חמורים על שתי הקבוצות.

כמו כן, במנהלת הליגות בכדורגל הפנו אצבע מאשימה כלפי כוחות האבטחה והשוטרים הרבים שנכחו במקום שלא נקטו אצבע כלפי התנהגות שני קהלי האוהדים ושם בוחנים אפשרות למגר את התופעה של השלכת החפצים על ידי הקמת רשת שתחצוץ בין היציעים לכר הדשא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו