בני גנץ
בני גנץ צילום: אולפני רחובות

שר הביטחון בני גנץ נאם היום (שלישי) בפתח ועדת חוץ וביטחון בראשות ח"כ רם בן ברק ובהשתתפות הרמטכ"ל ומנכ"ל משרד הביטחון.

גנץ הזהיר כי "איראן מתקדמת לרמת העשרה שתאפשר לה להגיע לסף גרעיני – במסגרת התקציב, נשקיע ביכולות התקפה והגנה, נשפר את העליונות הטכנולוגית ונאיץ את המאמצים כדי שלישראל תמיד תהיה את היכולת להגן על אזרחיה בכוחות עצמה".

הוא התייחס לרעש האדמה שהורגש בישראל הבוקר ואמר, "בחודשים הקרובים, בעבודה מאומצת של רח"ל, המכון הגאולוגי ופקע"ר נחבר את מערכת ההתרעה הלאומית לתשתיות של המכון הגיאולוגי ונשתמש בצופרים במכשירים סלולאריים להתריע בפני רעידות אדמה".

גנץ סיפר, "אנחנו משקיעים בקידום מעבר אמ"ן לנגב, בעיגון תוכנית ממדים ללימודים, במיגון הצפון שיחל לאחר שנים של עיכוב, בסיוע במאמץ הלאומי מול הקורונה וברפורמת נפש למען נכי צה"ל. לכן אני ושר האוצר ביחד עם הרמטכ"ל גם עובדים על תוכנית לתוספת עבור דמי הקיום של החיילים בימים אלו".

"לצערי, יש כאלו שמנסים לתקוע טריז בין חיילי הסדיר ואנשי הקבע, על ידי הפצת שקרים - אין שום תוספת בתקציב המוצע עבור פנסיות למשרתי צה״ל. האמת היא פשוטה, לאור דרישה משפטית, אנחנו מסדירים, בנפרד מתקציב המדינה, בחקיקה, הסדר שקיים משנות הששים וקיים בארגונים רבים במדינת ישראל. בהקשר לסכומים האמת היא שהורדנו ולא הוספנו. אנחנו מסדירים, מורידים וזאת תוך כדי שאנחנו שומרים על משרתי צה"ל ועל הבידול שבין לוחמים ושאינם לוחמים. חשוב מאוד שנשאיר את משרתי הקבע ואת משרתי צה"ל בכלל שעושים לילות כימים למען ביטחון המדינה מעל לשיח הפוליטי והפופוליסטי ונתייחס אליהם בכבוד גם כשאנו מביעים ביקורת. גם זה חלק מהחוסן של המשרתים ומהיכולת לספק בסופו של דבר ביטחון", דברי גנץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו