גנץ ובנט
גנץ ובנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ישראל אישרה הסדרת מעמד ל-4,000 פלסטינים, ולראשונה מזה עשור ועל פי הנחיית השר בני גנץ אושר עדכון ברישומם של אלפי פלסטינים לאחר בחינה של מערכת הביטחון.

על פי הודעת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, ישראל אישרה 1,200 בקשות לרישום אוכלוסין ברשות הפלסטינית של תושבים פלסטינים המתגוררים בשטחי יהודה ושומרון שנים רבות אשר אינם רשומים במרשם האוכלוסין הפלסטיני, ויתאפשר שינוי כתובת ל-2,800 פלסטיניים - הרשומים במרשם האוכלוסין הפלסטיני - אשר נולדו ברצועת עזה ועברו להתגורר בשטחי יהודה ושומרון לפני שנת 2007.

השר הפלסטיני חוסיין אל-שייח', העומד בראש הוועדה לעניינים אזרחיים, אישר את קבלת האישור הישראלי להסדרת מעמדם של 4,000 פלסטינים כמימוש להבנות שהושגו בפגישה בין שר הביטחון בני גנץ ליו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) ב-30 באוגוסט.

לדברי אל-שייח', ישראל הסכימה להסדיר את מעמדם ולרישומה במרשם האוכלוסין של פלסטינים אשר "נכנסו לפלסטין ולא קיבלו תעודת זהות פלסטינית".

עוד ציין, כי הסדרת המעמד תחול גם בבקשות לשינוי כתובת מהמחוזות הדרומיים (רצועת עזה) למחוזות הצפויים (איו"ש) ולצעירים מעל גיל 16 שלא נרשמו בתעודות הזהות של הוריהם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו