אופיר סופר
אופיר סופר צילום: יוני קמפינסקי

ח״כ אופיר סופר קורא לשרת החינוך, יפעת שאשא ביטן, לקיים את ההבטחה להגדלת תקציב תנועות הנוער.

דבריו אלה של חבר הכנסת סופר נתמכים במידע שזלג מישיבת סיעת מרצ בה התברר כי ההבטחה שניתנה בעת הקמת הקואליציה לכלול את תקציב תנועות הנוער בבסיס התקציב, אינה מתממשת.

חבר הכנסת סופר כותב לשרה שאשא ביטון: "ממשלת ישראל ה-36 התחייבה בקווי היסוד שלה כי בסיס התקציב של תנועות הנוער והחינוך הבלתי פורמאלי יגדל. נכון לכתיבת שורות אלה הכספים המיועדים לתנועות הנוער ולחינוך הבלתי פורמלי עומדים על כ-78 מיליון ₪, בעוד שהצורך והבטחות חברי הממשלה לתנועות ולארגונים משוערים בכ-120 מיליון ₪".

לדבריו "אין ולא צריכה להיות סיבה שתנועות הנוער וגורמי החינוך הבלתי פורמאלי יגיעו מדי שנה בשנה כעניים בפתח לשרי הממשלה ויתחננו לכספים הממנים את פעילותם החשובה בקרב בני הנוער ובקרב האוכלוסייה הישראלית על כל גווניה. נבקש ממך ומשרי ממשלת ישראל, תקצבו את תנועות הנוער והחינוך הבלתי פורמאלי בהתאם לצרכיהם ולתפקיד החשוב אותו הם ממלאים ותשקפו את מחויבותכם להמשך פעילותם בבסיס התקציב של מדינת ישראל. קיימו את הבטחתם להגדיל את תקציב תנועות הנוער".

נזכיר כי בראיון לערוץ 7 אמר השבוע מזכ"ל תנועת אריאל, דביר עמיאור: "היו לנו הרבה תקוות. דובר על הכנסת תקציב תנועת הנוער לבסיס התקציב, ואפילו על הגדלה של התקציב כדי שלא נצטרך לעמוד כעניים בפתח, אבל הנה אנחנו לקראת סוף שנת התקציב בלי לדעת מה גודל התקציב".

על האפשרות שהסוגיה תוביל למחאה כוללת של תנועות הנוער, אמר עמיאור: "אנחנו מאוד מקווים שלא נגיע למקום הזה. בעבר כבר הצטרכנו לצאת למחאה. יש רצון טוב לסייע. נפגשנו עם שרת החינוך שהבטיחה שלא ניפגע ושהתקציב יהיה שווה לזה של השנה שעברה, אבל אנחנו רוצים לראות יישום של הבטחות וכרגע זה לא קורה. בדיונים האחרונים הנושא הזה עדיין לא קורה. כל אחד מאיתנו, ראשי התנועות, שמדבר עם הנציגים הפוליטיים שקרובים אליו ולציבור שלו שומע דברים טובים, ואנחנו מקווים שיממשו את ההבטחה ויכניסו אותנו לבסיס התקציב והנושא יוסדר אחת ולתמיד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו