יוסי דגן מעניק אבן מהשומרון ללי זלדין
יוסי דגן מעניק אבן מהשומרון ללי זלדין צילום: דוברות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יצא לסבב פגישות בוושינגטון, ארה"ב, בעקבות הלחצים שמפעיל ממשל ביידן בדרישה "לרסן" את הבנייה ביישובים הישראלים ביהודה ושומרון.

דגן נמצא השבוע בסבב פגישות עם חברי קונגרס וסנאטורים רפובליקנים ודמוקרטים בוושינגטון, זאת בכדי לייצר לחץ נגדי ללחץ שמפעיל ממשל ביידן.

"אנחנו לא נאפשר הקפאת בנייה ביהודה ושומרון", אומר דגן, "לא בממשלה הזו ולא באף ממשלה אחרת. האחריות לבנייה ביו"ש היא אך ורק על ממשלת ישראל. לא ניתן לתלות את הבנייה בממשל האמריקני כי ההחלטה והאחריות היא לא של ביידן אלא רק של ממשלת ישראל בראשותו של נפתלי בנט.

''כפי שאמרתי בממשלה הקודמת אני אומר גם עכשיו - אף ממשלה לא תוכל להסתתר מאחורי האמירות של ארה"ב, בפרט שלאחר שבכל הפגישות שאני מקיים כאן גם עם חברי קונגרס רפובליקנים וגם דמוקרטים, רואים את האוזן הקשבת ואת החשש הגדול מפני קרע בין ישראל לארה''ב''.

דגן בביקור קודם בקונגרס
צילום: דוברותן

ראש מועצת שומרון הדגיש כי לממשלת ישראל אין סיבה שלא לאשר בנייה ביו"ש. "מטרת הפגישות היא לייצר קואליציה של שותפים למדינת ישראל ולהתיישבות ביו"ש שיעמדו במאבק משותף על תנופת הבנייה וחיזוק ההתיישבות ביו"ש".

בשיחותיו של דגן עם חברי הקונגרס והסנאט הוא מספר להם על זכותו של העם היהודי על יהודה ושומרון, מתאר את השלום הכלכלי שצמח מתוך אזורי התעשייה ומסביר כי יש לפתח את האיזור לטובת היהודים והפלסטינים כאחד.

דגן מסביר לבכירים האמריקנים כי עלול ליהווצר קרע בין ארה"ב לישראל, אם ארה''ב תדרוש הקפאת בנייה כפי שהיה בתקופתו של הנשיא אובמה.

חבר הקונגרס לי זלדין (Lee zeldin), נציג מחוז מדינת ניו יורק משנת 2015 ומועמד מוביל לתפקיד מושל מדינת ניו יורק אמר לראש מועצת שומרון: "זה נפלא לארח אותך כאן בניו יורק. תודה שהשקעת מזמנך לבוא ולבקר, אלו הם נושאים חשובים שיש רבים במדינתנו שצריכים להתחנך על פיהם, והדרך הטובה ביותר לחזק את השותפות בינינו היא על ידי כך שאנשים יבינו מה נמצא בשטח.

זלדין שיבח את דגן: ''היוזמה שלקחת והמנהיגות שלך חשובה מאוד, אני מצפה לעבוד יחד איתך, לא רק בשנים הקרובות אלא בעשורים ובדורות הבאים. אנו מבצעים את חלקנו השנה וברגע זה בעוד אתה בתפקידך ואני בשלי, אבל יהיו אנשים שיבואו בעקבותינו. אני מייחל לישראל חזקה ותוססת, בטוחה, גדלה, בריאה ושותפה וזה יהיה חלק מהתוצר של עבודתנו המשותפת".

דגן שוחח עם חבר הקונגרס זלדין על הצורך בהקמת קבוצה אקטיבית שתפעל ותלחם כדי לחזק את מדינת ישראל ואת הבנייה ביו"ש. דגן העניק לזלדין מזוזה מקבר יוסף שריגשה את חבר הקונגרס ואמר לו: "אני רוצה להודות לך על השותפות שלך, אתה ידיד אמת של ישראל ושל התושבים היהודים ביהודה ושומרון, עלינו להקפיד שהבניה ביהודה ושומרון לא תעצר למען עתידה של מדינת ישראל, אני נרגש להיפגש ולעבוד יחד איתך, אני מקווה שבעבודה קשה נהפוך את ישראל לחזקה יותר".

ביומיים הקרובים צפוי דגן לפגוש למעלה מ-20 חברי סנאט וקונגרס רפובליקנים ודמוקרטים כדי לגבש קבוצה שתהיה פעילה ולוחמת למען ישראל ונגד הקפאת הבנייה והפגיעה ביו"ש.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו