גלעד ארדן
גלעד ארדן צילום: UN

מועצת הביטחון של האו"ם דנה היום (שלישי) בנושא המזרח התיכון, ואל האולם הוזמנו חנאן עשראווי, בכירה לשעבר ברשות הפלסטינית ובאש״ף, וכן דניאל לוי, חבר בשדולת השמאל ג'יי סטריט.

שגריר ישראל בארה"ב ובאו''ם גלעד ארדן ביקר בחריפות את הזמנתה של עשראווי ואת ההטייה של האו"ם שבוחר שוב להזמין דוברים המשרתים רק את הנרטיב הפלסטיני.

ריאד מנסור, נציג הרשות הפלסטינית באו"ם, קרא בדיון להתערבות בינלאומית בסכסוך הישראלי-פלסטיני. ארדן אמר "היום שמענו מהשגריר הפלסטיני את אותם שקרים ועיוותים שאנו שומעים בכל דיון על המצב במזרח התיכון".

ארדן פנה למנסור ושאל: "אתה לא מתבייש לדבר בפני מועצת הביטחון, כשהממשלה שלך משלמת מאות מיליוני דולרים למחבלים? איך אתה יכול לדבר על תוקפנות כאשר המנהיגים ובתי הספר שלכם מהללים רצח יהודים ומסיתים לטרור? אתה מעז לדבר על המשפט הבינלאומי, כאשר בתי המשפט שלכם גזרו זה עתה על שני פלסטינים חמש עשרה שנות מאסר על ה'פשע' של ניסיון למכור אדמות ליהודי? לפני שאתה בא לכאן להטיף לנו, אני מציע שתעשה סדר בבית שלך".

ארדן התייחס לנוכחות עשראווי בדיון ואמר כי היא "לא רק דוברת של ההנהגה הפוליטית הפלסטינית, היא מתנגדת לשלום. אחרי שנחתמו הסכמי אברהם, היא גינתה אותם ואמרה שהאמירויות ובחריין אולצו לחתום עליהם. מדוע המועצה מזמינה אויבת של שלום? מה הצעד הבא? תזמינו את רוחאני לייצג את 'החברה האזרחית' באיראן? בעוד שחלק מחברי מועצת הביטחון נשארים תקועים בבוץ האובססיה האנטי-ישראלית שלהם, האיום האמיתי על הביטחון העולמי מתקדם במהירות", הוסיף ארדן.

"איראן ממשיכה להתקדם לקראת מטרתה להפוך למדינת סף גרעינית, ומייצאת טרור ברחבי העולם. אל תקשיבו לי, תקשיבו לגנרל האיראני ראשיד שאמר זאת בקולו: 'ריכזתי עבורכם שישה צבאות מחוץ לשטחה של איראן. צבא אחד נמצא בלבנון. קוראים לו חיזבאללה.

''צבא נוסף נמצא בפלסטין, והוא נקרא חמאס והג'יהאד האסלאמי. צבא אחד נמצא בסוריה. צבא נוסף נמצא בעיראק, וצבא אחר נמצא בתימן'. אם מועצת הביטחון לא תנקוט בפעולה נחרצת – ששת הצבאות הללו יהיו מוגנים בקרוב על ידי מטרייה גרעינית איראנית, ושלטון האימה של האייתוללות יהפוך להוריקן של אלימות", דברי ארדן.

לגבי הדשדוש האיראני בנוגע לשיבה לשיחות הגרעין, הוסיף ארדן כי חשוב לו להבהיר שישראל מעדיפה פתרון דיפלומטי "שבאמת ימנע מאיראן להפוך למדינת סף גרעינית. אך לאיראן אין כוונה לנהל משא ומתן על פתרון כזה. אין לה רצון להסכם ארוך וחזק יותר.

''מדינת ישראל לעולם לא תאפשר לאיראן להפוך למדינת סף גרעינית. נעשה כל מה שצריך כדי לעצור את הגרעין האיראני, ולהתמודד עם האיום מצד השלוחות הצבאיות של איראן, לאורך גבולותינו ומעבר לגבולותינו", כך ארדן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו