השקת בית המדרש הנני
השקת בית המדרש הנני צילום: רעות זעירא

בית המדרש "הנני" ללימודי שליחות נחנך הערב (שלישי) בתל אביב.

בית המדרש נפתח על ידי עמותת ראש יהודי ויתקיימו בו שיעורי יהדות עבור דתיים המעוניינים לעסוק בקירוב לבבות בקרב הקהל החילוני.

לאירוע ההשקה הגיעו למעלה מ-100 תלמידים שכבר נרשמו, וכן ח"כ בצלאל סמוטריץ', הרב יהושע שפירא והרב חיים איידלס.

ח"כ סמוטריץ' אמר כי "70 השנים הראשונות של מדינת ישראל בעיקר סבבו סביב בניית קומת החומר, עכשיו זה הזמן של קומת הרוח. כמה מאיתנו קמים כל בוקר ואומרים: עכשיו תורי, עכשיו תורנו לבנות את קומת הרוח? לבנות את הקומה השנייה משמע להחזיר את עם ישראל בתשובה. לשאוף אל הקודש, לשאוף גבוה בקדושה".

צילום: רעות זעירא

יו"ר מרכז 'ראש יהודי', ישראל זעירא, ציין כי "לא קיימת כיום תנועת תשובה ציונית. אין הרבה שמתעסקים בתשובה, והמעט שיש זה טיפה בים. אנחנו מתחילים היום משהו גדול, מושקע. גם באיכות וגם בכמות. רצינו שיהיה קהל רב, אבל לא שיערנו עד כמה. התכנית החלה היום אבל עדיין נותרו עוד מספר מקומות ספורים למי שרוצה. אני שמח לראות שאתם איתנו והאולם מלא באנשים שהגיעו מנתיבות ועד חיפה. תודה על האמון".

ראש ישיבת רמת גן הרב יהושע שפירא אמר: "זוהי סיירת המטכ"ל של הציונות הדתית. הזהות היהודית נמצאת במתקפה מחזיתות רבות, וזו חזית המאבק של האומה הישראלית. לכן סיירת המטכ"ל של הציונות הדתית יושבת כאן בתל אביב, ולא בשכם. אין ספק שהשאלה המהותית היום ביחס לציבור הדתי לאומי היא לא ארץ ישראל אלא הזהות היהודית של עם ישראל".

הרב חיים איידלס דיבר באירוע והוסיף: "התפקיד של הקהל הקדוש שיושב פה זה לטעת בלב אלה שמחפשים, בלב אלה שמבקשים. לטעת בתוכם את אותה נקודה של תקווה, את הפך הייאוש. 'הנני' זה צו לקיים דבר ה'. 'הנני' זה מסירות, זה ענווה. 'הנני' לכל מי שבשם ישראל יקרא".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו