נתניהו ופייגלין
נתניהו ופייגלין צילום: דוברות

משה פייגלין, מי שעמד בראש מפלגת 'זהות', אמר היום (רביעי) כי אחרי עידן נתניהו בליכוד, "כשתגיע השעה", בכוונתו להתמודד על ראשות תנועת הליכוד.

במאמר שפרסם באתר האינטרנט שלו "ישראל מחר", הוא הסביר מדוע אין בכוונתו לחבור למגזר הדתי לאומי ש"ברח אל בנט מפחד השינוי המהותי שהצעתי". לדבריו, "תם עידן הניסיונות לחנך את הציונות הדתית לתודעת הנהגה באמצעות התמודדויות בלתי פוסקות על ראשות הליכוד".

בנוסף, פייגלין טען כי מצביעי הליכוד הם הציבור הטבעי לו כיום, אך הם מתקשים להבין את בשורתם. "הציבור הזה מתקשה להבין את בשורתו משום שמנהיגיו בורחים ממנה", כתב.

"הוא מבין שמשהו נורא קרה בבחירות האלה, אבל הוא שבוי בטרמינולוגיה משמימה של ימין ושמאל, כן ביבי לא ביבי – טרמינולוגיה שהופכת אותו ל'חמוץ' החדש. הוא לא מאורגן בצורה מודעת להבין שמלחמתו היא מלחמת גוש הרוב היהודי, מלחמתו על עצם קיומה של מדינה היהודית נוכח מתקפת גוש 'כל אזרחיה'".

"אין לי כוונה להתמודד מול נתניהו", הדגיש. "אין לי שום כוונה לנצל את הלינץ' שביצעו בחמש השנים האחרונות אליטות גוש 'כל אזרחיה', במנהיגו הנבחר של הרוב היהודי בישראל מתוך מטרה לפרק את הרוב היהודי – לפרק את גוש המדינה היהודית.

"כשתגיע השעה להתמודד למקום ברשימה לכנסת כמובן שאעשה זאת. כשתגיע השעה להתמודד לראשות התנועה באופן שאינו לעומתי לנתניהו, בוודאי שאעשה זאת – ובעזרת השם, ובעזרתכם אזכה ואוביל באמצעות הליכוד את המהפכה הנדרשת להצלת המדינה היהודית – לא פחות מזה".