ראשי הישיבה באולפן
ראשי הישיבה באולפן צילום: אביאל סולטן

ישיבת ההסדר הבקעה שבשדמות מחולה השיקה קליפ חדש לרגל יום השנה ה-27 לפטירת ר' שלמה קרליבך שיחול ביום שישי הקרוב, טז' בחשוון.

בקליפ עיבוד חדש של הרב נערן אשחר ר"מ בישיבה ללחן המוכר של ר' שלמה לפסוק בתהילים קי"ט "לעולם לא אשכח פיקודיך כי בם חייתני", והשיר מבוצע על ידי שני ראשי ישיבת הבקעה הרב שלמה רוזנפלד מייסד הישיבה והרב נחמיה רענן שהצטרף לראשות הישיבה בחודש אלול האחרון.

"בצעירותו נמנה ר' שלמה עם חבורת בחורים שהתלכדה סביב ר' אהרון קוטלר בשנותיה הראשונות של ישיבת ליקווד" מספר ראש הישיבה הרב נחמיה רענן, "אהבת נפש נרקמה בין ראש הישיבה ר' אהרון לתלמידו שלמה שנחשב לבחיר התלמידים".

"תקוות רבות תלה ר' אהרון בתלמידו האהוב שיגדל להיות תלמיד חכם ומרביץ תורה ברבים. לאחר שמונה שנים אינטנסיביות של לימוד והתעלות החליט ר' שלמה להיפרד מרבו ולהתמסר לפיתוח דרכו המיוחדת להשיב את ישראל לאביהם שבשמים בכוח הניגון".

"הפרידה הייתה קשה מאוד לרב ולתלמיד וכל ימיו ליווה את ר' שלמה געגוע עמוק לרבו ולתקופה בה חבש את ספסלי בית המדרש. בלחן של ר' שלמה למילותיו של נעים זמירות ישראל 'לעולם לא אשכח פיקודיך כי בם חייתני', אפשר לשמוע את עומק הכיסופים והגעגוע".