עידית סילמן ויונתן ברלינר באדיבות המצולם

במסגרת חקיקת חוק שרותי מידע פיננסי (רפורמת הבנקאות הפתוחה) שמועברת כעת במסגרת חוק ההסדרים, נוסף סעיף יעודי ליועצי המשכנתאות כך שיוכלו להמשיך לפעול באופן רגיל ולא ישארו מאחור במערכת הבנקאות הפתוחה.

משמעות הדבר היא כי יועצי משכנתאות יוכלו להתחבר למערכת דרך חברות נותני שירות (חברות פינטק) ולהיות חלק אינטגרלי מהעולם הפיננסי החדש.

עבור יועצי המשכנתאות הפרטיים מדובר בצעד משמעותי מזווית נוספת, משום שזו פעם ראשונה שבה יועצי המשכנתאות מקבלים הכרה במסגרת חקיקה ראשית, תוך הצהרת כוונות על חשיבות המקצוע והכוונה להסדיר אותו באופן מלא.

מי שבפועל דאגה ודחפה את העניין הייתה חברת הכנסת עידית סילמן, שהגישה גם את הצעת החוק הפרטית בעניין, ויו"ר הועדה מיכאל ביטון.

יונתן ברלינר, מומחה למשכנתאות ויו"ר הועדה המקצועית של התאחדות יועצי המשכנתאות, אמר אתמול (שלישי) לאחר שהשתתף בדיון שעסק ברפורמה בוועדת הכלכלה בראשות ח"כ מיכאל ביטון, כי "ההכרה של ועדת הכלכלה בחשיבותם של יועצי המשכנתאות לעידוד התחרות בין הבנקים, יחד עם הצעת החוק שהגישה ח"כ עידית סילמן להכרה ביועצי המשכנתאות כמקצוע מפוקח, תחייב את הבנקים לאפשר גישה מקוונת גם עבור יועצי המשכנתאות".

לדבריו, "הכנסת יועצי המשכנתאות למסגרת הבנקאות הפתוחה והאפשרות לקבל הצעות בשם הלקוחות, תגביר את התחרות ותוזיל את הריביות ללקוחות באופן משמעותי. אנו מודים לח"כ מיכאל ביטון שהכיר בחשיבום של יועצי המשכנתאות כגורמים משמעותיים להוזלת הריביות ללווים, והתעקש על הכנסתם לחוק הבנקאות הפתוחה".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7